طب ترمیمی اخبار بین الملل

سلول های استرومایی مزانشیمی پیش تیمار شده با سیتوکین ها برای افزایش بهبودی زخم های پوستی
پوست یکی از بزرگ ترین اندام های بدن انسان است و زخم های پوستی یکی از شایع ترین اشکال زخم در بدن محسوب می شوند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 08:00
ویتامین E برای تکوین مناسب سیستم عصبی مورد نیاز است
یافته های تحقیقات دانشمندان دانشگاه ایالتی اورگان در زمینه پیامدهای کلیدی برای زنان در سنین باروری نشان می دهد که جنین های گورخر ماهی با کمبود ویتامین E، با نقص مغزی و سیستم عصبی مواجه هستند.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 10:00
بانداژی برای بازسازی شکستگی استخوانی
محققان دانشکده کینگ کالج لندن ماده ای تولید کرده اند که امکان پیوند سلول های بنیادی تشکیل دهنده استخوان به شکستگی های شدید استخوان را فراهم می کند و روند بهبودی را تسریع می کند. این روش جدید، ترمیم استخوان را بهبود می بخشد و ممکن است نحوه درمان شکستگی استخوان را تغییر دهد.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 10:00
راهی جدید برای متوقف کردن عود مجدد لوکمیا
تحقیقات نشان می دهد سلول های بنیادی لوکمیای میلوژن مزمن(CML ) که منبع سلولی اغلب سلول های CML هستند به دلیل خفتگی شان در برابر درمان با مهار کننده های تیروزین کیناز( TKI ) مقاوم هستند. بنابراین، سلول های بنیادی لوکمیای میولوژن مزمن باقی مانده مسئول عود پس از درمان TKI هستند.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 09:30
چگونه COVID-19 ممکن است منجر به شروع سطح کشنده ای از التهاب ریوی شود
بررسی پاسخ به بیماری همه گیر COVID-19 ناشی از ویروس کرونا ( (SARS-CoV-2، به مدل هایی نیاز دارد که بتواند تکوین بیماری را در انسان شبیه سازی کرده، اهداف بالقوه را شناسایی کرده و آزمایش دارو را امکان پذیر کند. به طور خاص ، دسترسی به ریه اولیه انسانی در سیستم های مدل برون تنی ریه از اولویت برخوردار است زیرا سلول های اپیتلیالی تنفسی اهداف پیشنهادی ورود ویروس هستند.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 09:00
چگونه سلول های بنیادی مدتی بعد از ترک بدن نیز التهاب را سرکوب می کنند
مطالعه جدیدی بوسیله در مجله Stem Cells به چاپ رسیده است که ممکن است دلیل این امر را نشان دهد که چرا سلول های بنیادی مزانشیمی حتی بعد از این که از سیستم بدن پاکسازی می شوند، کماکان التهاب را سرکوب می کنند.
چهارشنبه، 21 آبان 1399 - 08:30
چرا کمبود اکسیژن روی سلول های مغزی اثر می گذارد؟
عملکرد نامناسب سلول های مغزی در شرایط کمبود اکسیژن به دلیل سیستم پاسخ دهی است که همیشه تصور می شده است که نقش آن حفاظت کننده است.
ﺳﻪشنبه، 20 آبان 1399 - 10:00
یک کارآزمایی برای تست داروهای موجود علیه سرطان های خونی نادر
محققین دانشگاه های وارویک و بیرمنگام یک کارآزمایی بالینی را برای تست داروهای موجود و درمان یک سرطان خون نادر طراحی کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 20 آبان 1399 - 08:30
استفاده از اگزوزوم ها برای درمان حملات قلبی
مطالعات جانوری نشان داده اند که تزریق مخلوطی از سلول های عضلات قلبی(کاردیومیوسیت ها)، سلول های اندوتلیالی و سلول های عضلات صاف موجب بهبودی قلب می شود اما با مشکلاتی مانند پذیرش و احتباس ضعیف سلول ها در بافت قلبی مواجه هستیم و این در حالی است که احتمال تومورزایی و بی نظمی های قلبی نیز وجود دارد.
ﺳﻪشنبه، 20 آبان 1399 - 08:00
تغییرات متابولیکی مغزی و از دست رفتن بویایی در COVID-19
از دست رفتن بویایی(anosmia) و چشایی(ageusia) یکی از علایم شایع بیماری COVID-19 محسوب می شود و حدود 80 درصد افراد مبتلا این علایم را نشان می دهند.
دوشنبه، 19 آبان 1399 - 09:30
روش کشت سه بعدی برای ایجاد درمان های شخصی برای سرطان
هر تومور سرطانی دارای سلول هایی است که به نظر می رسد ظاهر و عملکرد متفاوتی دارند و همین امر ایجاد درمان مناسب برای تومور هر فرد را برای محققین مشکل ساخته است و این در حالی است که اکثر تومورها در آزمایشگاه رفتار مشابهی را نشان می دهند.
دوشنبه، 19 آبان 1399 - 08:40
تولید ارگانوئید غده تولید زهر مار با قابلیت زهرهای دارای عملکرد
محققین توانسته اند مدل های مینیاتوری از غده زهر مار را با استفاده از سلول های بنیادی تولید کنند که می توانند زهرهای از نظر عملکردی فعال را تولید کنند.
شنبه، 17 آبان 1399 - 09:30
سلولهای سرطانی سینه در داخل تومور چه حسی دارند؟
پژوهشگران دانشگاه مک گیل با استفاده از تکنیکی جدید، نقاط حساس بسیار کوچک و پیش از این غیر قابل تشخیصی را درون تومورهای تهاجمی و متاستازیک سرطان سینه شناسایی کرده اند که از سفتی بی نهایت زیادی برخوردار هستند.
شنبه، 17 آبان 1399 - 09:00
بیماری پارکینسون: جهش، افزایش کلسیم سلولی و مرگ سلول های مغزی
محققین و پزشکان جان هاپکینز مسیر سلولی را شناسایی کرده اند که ارتباط بین یکی از شایع ترین جهش های ژنتیکی در بیماران پارکینسونی و مرگ سلول های مغزی را نشان می دهد.
شنبه، 17 آبان 1399 - 08:10
نقش سلول های لانگرهانس پوست برای مقابله با بیماری aGVHD
پیوند سلول های بنیادی خونی به بخش مهم درمان انواع بیماری های خطرناک تبدیل شده است. با این حال، واکنش های ناخواسته میزبان به سلول های اهدایی خطر قابل توجهی را برای فرد ایجاد می کند. در پژوهشی جدید، محققین دانشگاه تسوکوبا به یک رفتار در سطح سلولی اشاره داشته اند که به مقابله با این امر کمک کند.
پنجشنبه، 15 آبان 1399 - 09:30
صفحه 10 از 384ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  11  12  13  14  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه