طب ترمیمی اخبار بین الملل

وزیکول های خارج سلولی مشتق از استئوسیت ها: رویکردی جدیدی برای بازسازی استخوان
استئوسیت های حساس به نیروهای مکانیکی که در بافت استخوانی وجود دارند، فاکتورهای پاراکرینی را ترشح می کنند و زمانی که تحت تاثیر استرس مکانیکی قرار می گیرند می توانند سلول های بنیادی مزانشیمی را فرا بخوانند، موجب تکثیر آن ها شوند و آن ها را به سلول های استخوانی تمایز دهند.
شنبه، 08 آذر 1399 - 09:00
قلب های سه بعدی پرینت شده ابزاری برای جراحان
آدام فینبرگ و همکارانش اولین مدل قلب انسانی سه بعدی زیست پرینت شده و با اندازه یک قلب کامل را با استفاده از تکنیک قلب گیری برگشت پذیر و آزادانه هیدروژل های معلق(FRESH) تولید کرده اند.
چهارشنبه، 05 آذر 1399 - 11:10
تولید سلول های بنیادی مجاری تنفسی با استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی
برای اولین بار ، محققان با گرفتن سلول های خونی بیماران و تبدیل آن ها به سلول های بنیادی پرتوان القایی، سلولهای بنیادی پایه مجاری تنفسی را از آن ها تولید کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 27 آبان 1399 - 09:00
شناسایی هورمونی که ممکن است به درمان جذب نامناسب مواد غذایی کمک کند
پژوهشگران بیمارستان كودكان سینسیناتی، با بکارگیری ارگانوئیدهای روده ای انسان كه از سلول های بنیادی مشتق شده اند، تحقیقی انجام داده اند تا دریابند كه چگونه بدن انسان جذب مواد مغذی را از غذایی كه خورده می شود، كنترل می كند. به موجب این مطالعه آن ها هورمونی را شناسایی کرده اند که می تواند اختلال مادرزادی را در نوزادانی كه قادر به جذب كافی مواد مغذی نیستند و برای زنده ماندن به تغذیه وریدی نیاز دارند ، معكوس كند.
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 10:45
استفاده از فناوری ویرایش ژنوم CRISPR/Cas9 برای یافتن راه حل درمانی برای COVID-19
شرکت مهندسی ژنوم Synthego، به منظور تسریع در مطالعه اهداف بالقوه درمانی برای ویروس کرونا، اقدام به تهیه رده های سلولی مهندسی شده مبتنی بر فناوری CRISPR در همکاری با آزمایشگاه Krogan به عنوان یک مرکز علمی شناخته شده در دنیا نموده است.
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 09:15
سطح پایین اکسیژن موجب تقویت درمان با سلول های T می شود
لنفوسیت های T از سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان منشا می گیرند؛ با این حال، تمایز نهایی و بلوغ آن ها در غده تیموس صورت می گیرد. از آن جایی که سطح اکسیژن در تیموس پایین تر از مغز استخوان است، محققین دانشگاه ایندیانا تصمیم گرفتند اثر غلظت های پایین اکسیژن(کمتر از 5 درصد) را روی لنفوسیت های T کشت شده در شرایط آزمایشگاهی بررسی کنند.
یکشنبه، 25 آبان 1399 - 09:15
شروع فاز سه کارآزمایی بالینی واکسن CanSino چینی در مکزیک
یکی از تولید کنندگان واکسن در چین روز شنبه اعلام کرد که فاز سه کارآزمایی بالینی واکسن COVID-19 خود را در مکزیک آغاز کرده است و با موفقیت اولین گروه از افراد را واکسینه کرده است.
یکشنبه، 25 آبان 1399 - 07:45
ترمیم DNA از تکوین شناختی مغز حمایت می کند
این یک واقعیت در زندگی است که همه چیزی تخریب می شود و این امر می تواند مربوط به ماشین، سقف خانه و یا یک شریان مسدود شده باشد، اما در این میان افرادی هستند که می توانیم برای تعمیر روی آن ها حساب کنیم. در این میان یک واقعیت کمتر شناخته در زندگی وجود دارد: DNA به طور منظم تجزیه می شود و نیاز به ترمیم دارد.
شنبه، 24 آبان 1399 - 10:30
بازماندگان جوان لوکمیای میلوئید حاد مشکلات طولانی مدتی را بعد از درمان تجربه می کنند
بیماران بزرگسال و جوان بالغ که برای لوکمیای میلوئید حاد(AML) درمان شده اند، مدت زمان طولانی در خطر ابتلا به مشکلاتی برای سلامتی شان هستند.
شنبه، 24 آبان 1399 - 09:45
تقویت بازسازی کبدی به همان اندازه موثر در تقویت ترمیم ژن بوسیله CRISPR/Cas9
استفاده از هورمون تیروئید برای افزایش تکثیر هپاتوسیت های کبدی موجب افزایش کارایی تصحیح ژن به واسطه CRISPR/Cas9 در کبد موش ها می شود. القای رژیمی بازسازی هپاتوسیت ها می تواند یک استراتژی بالینی موثر برای تقویت ترمیم ژنی در کبد باشد.
شنبه، 24 آبان 1399 - 09:15
تولید اولیگودندروسیت های مغزی در آزمایشگاه
از دست رفتن اولیگودندروسیت ها(تولید کننده میلین) عارضه ای است که به فراوانی در بیمارانی که از بیماری های مخرب عصبی رنج می برند مشاهده می شود. میلین یک ساختار الزامی برای عایق کردن آکسون های سلول های عصبی و انتقال پیام است.
شنبه، 24 آبان 1399 - 08:45
سلول های بنیادی: دیدگاه های جدید در مورد پزشکی بازساختی
سلول های بنیادی یکی از امیدوار کننده ترین ابزارها در زمینه پزشکی بازساختی محسوب می شوند که این امر به دلیل پتانسیل بالای خودنوزایی و هم چنین تمایز آن ها به سلول های مورد نیاز در زمان آسیب و بیماری است.
شنبه، 24 آبان 1399 - 07:50
زیست پرینت سه بعدی قلب انسان
ناتوانی کاردیومیوسیت ها برای تکثیر و مهاجرت چالشی برای رسیدن به تراکم های بالای سلولی محسوب می شوند که لازمه تولید عضلات قلبی انسانی در پرینت های زیستی سه بعدی انسانی است.
جمعه، 23 آبان 1399 - 08:30
دمای سرد موجب بهبود پیوند سلول های بنیادی خون ساز می شود
در مقایسه با مغز استخوان و خون محیطی، تعداد اندکی سلول بنیادی خون ساز در نمونه های خون بند ناف وجود دارد که همین امر استفاده از آن ها به عنوان یک منبع فوری و سهل الوصول برای پیوند سلول های بنیادی خون ساز را محدود می کند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 10:00
استفاده از داربست های سلول زدایی شده برای بازسازی عضلانی
عضلات سلول زدایی شده می توانند بازسازی عضلانی را در مدل های از دست رفتن حجم عضلانی افزایش دهند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 09:00
صفحه 9 از 384ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه