سلول های بنیادی خون بندناف

جنین ها به برخی از آلودگی های محیطی که به خون بند ناف نفوذ می کنند آسیب پذیرتر هستند
آلودگی های محیطی سمی اثرات بسیار شدیدی روی سلامت افراد و به ویژه جنین دارند که از جمله آن ها می توان به نارسایی قلبی، کاهش توانایی های شناختی و ذهنی، تاخیر در تکوین و اختلالات عصبی رفتاری اشاره کرد.
چهارشنبه، 10 تیر 1394 - 10:40
خون بندناف، یک زباله نیست! ‌
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی گیلان عنوان کرد: از سال 89 تاکنون که از تاسیس مرکز بند ناف خون رویان در استان می‌گذرد، بیش از هزار نفر در گیلان عضو بانک خون بند ناف هستند.
چهارشنبه، 03 تیر 1394 - 13:57
طراحی جفت یا placenta on a chip برای درک بهتر بارداری
محققین در NIH توانسته اند placenta on a chip را برای مطالعه عملکرد داخلی جفت انسانی و نقشش در بارداری طراحی کرده اند. این ابزار در ابعاد میکرو برای تقلید ساختار و عملکرد جفت ساخته شده است و انتقال مواد غذایی از مادر به جنین را مدل سازی می کند. این پروتوتایپ یکی از آخرین دستاوردها در زمینه فناوری organ on a chip محسوب می شود.
چهارشنبه، 03 تیر 1394 - 08:00
تمایز سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از ژله وارتون بند ناف به سلول های شبه زایای نر
محققین در دانشگاه علوم پزشکی تهران توانسته اند با موفقیت سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از ژله وارتون بند ناف را در حضور BMP4 و اسید رتینوئیک به سلول های شبه زایای نر تمایز دهند.
دوشنبه، 25 خرداد 1394 - 07:30
مهندسی پیوند خون بند ناف: چالش ها و فرصت ها
محققین در هیوستون تگزاس می گویند که ما در حال ورود به زمینه ای مهیج در پیوند خون بند ناف هستیم، جایی که بسیاری از چالش های قوی مرتبط می تواند با دستکاری پیوند های ex vivo و/یا ایمنی درمانی سازشی با استفاده از محصولات سلولی خاص قابل درمان باشند.
شنبه، 23 خرداد 1394 - 08:30
چندین نقش کاربردی سلول های بنیادی مزانشیمی در درمان بیماری های کبدی
سلول های بنیادی مزانشیمی(MSCs) گروهی از سلول های بنیادی مشتق از مزانشیم مزودرمی هستند. سلول های بنیادی مزانشیمی می توانند از بافت های مختلفی از جمله مغز استخوان، بافت بند ناف، خون بند ناف و بافت چربی و خون محیطی بدست آیند.
شنبه، 23 خرداد 1394 - 08:00
آیا فرزندان مادران چاق برای چاقی و بیماری های متابولیک پیش برنامه ریزی شده اند؟
شواهد نشان می دهد که فرزندان والدین چاق، خودشان به چاقی مستعد هستند و این امر آن ها را در معرض ابتلا به دیابت نوع دو قرار می دهد. اما این که چگونه و چرا این امر اتفاق می افتد تحت بررسی است.
چهارشنبه، 20 خرداد 1394 - 09:30
پتانسیل درمانی سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف برای درمان نارسایی کبدی حاد در موش
در مورد سلول های بنیادی مزانشیمی می توان گفت که این سلول ها امیدوارکننده ترین راه حل درمانی برای ترمیم و بازسازی کبدی هستند.
دوشنبه، 18 خرداد 1394 - 08:00
درمان نارسایی قلبی سیستولیک شدید با استفاده از سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف
محققین چینی مطالعه ای را انجام داده اند که هدف آن ارزیابی موثر بودن سلول های بنیادی مزانشیمی بند ناف(MSCs) در درمان نارسایی قلبی سیستولیک شدید بوده است.
یکشنبه، 17 خرداد 1394 - 10:00
بهبود رت های با ایسکمی مغزی از طریق تزریق درون وریدی سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از خون بند ناف انسانی
سلول درمانی یک روش بالقوه برای درمان سکته است. سلول های بنیادی مزانشیمی یک منبع بالقوه برای استفاده بالینی به شمار می آیند زیرا بی خطر بوده و به سهولت نیز به دست می آیند.
پنجشنبه، 14 خرداد 1394 - 23:41
سلول های بنیادی مزانشیمی خون بند ناف انسانی: یک زمینه جدید از سلول درمانی
بند ناف انسانی منبعی امیدوار کننده از سلول های بنیادی مزانشیمی است.
شنبه، 09 خرداد 1394 - 08:00
کارایی و بی خطر بودن سلول های کشنده القاشده با سیتوکین مشتق ار خون بند ناف برای درمان بدخیمی ها
ایمنی درمانی سازشی با استفاده از سلول های کشنده القا شده با سیتوکین(CIK) گزینه درمانی موثری برای درمان بدخیمی ها است. ویژگی ها و عملکرد این سلول های کشنده القا شده با سیتوکین مشتق شده از خون بند ناف(CB-CIK) هم در in vitro و هم در in vivo مورد ارزیابی قرار گرفته است.
پنجشنبه، 07 خرداد 1394 - 08:30
موش انسانی شده(humanized mice) منجر به تست بهتر ایمنی درمانی های سرطان می شود
مدت زمان زیادی است که تومورهای انسانی رشد یافته در موش برای تست درمان های ضد سرطانی امیدوارکننده مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، زمانی که یک تومور انسانی به موش پیوند می شود، سیستم ایمنی موش باید ناک دان شود و بنابراین بافت توموری جدید را مورد حمله قرار ندهد و حتی اجازه رشد تومور را هم بدهد.
جمعه، 11 اردیبهشت 1394 - 11:27
صفحه 10 از 10ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه