سلول های بنیادی خون بندناف

هشدار FDA به کمپانی های در مورد سلول درمانی های خطرناک و غیر قانونی
دکتر اسکات گوتلیب عضو FDA در بیانیه ای اظهار کرده است که FDA نامه هایی را به تولید کنندگان، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و کلینیک های سراسر کشور زده است که به آن ها یادآور شده است که باید بین توسعه مناسب محصولات سلول درمانی و شیوه های نظاری مورد نیاز برای حفاظت از بیماران قوانین شفافی حکمفرما باشد.
ﺳﻪشنبه، 11 دی 1397 - 11:00
ترکیب دو نوع سلول در سلول درمانی برای لوکمیا
نوع درمان سرطانی مبتنی بر ادغام کردن دو نوع سلول به صورت یک واحد، در تقویت درمان های فعلی برای لوکمیای میلوئید حاد امیدوار کننده نشان داده است. این مطالعه پلاکت های خونی را به عنوان ناقل داروهای سرطانی با سلول های بنیادی ترکیب کرده اس تا این سلول ها، پلاکت ها را به مغز استخوان یعنی جایی که لوکمیا از آن جا منشا گرفته است هدایت کنند.
شنبه، 19 آبان 1397 - 12:00
تکنیکی جدید برای استفاده از سلول های بنیادی بند ناف برای ترمیم اولیه شکاف کامی
تکنیکی با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف می تواند به رویکردی امیدوار کننده برای ترمیم شکاف کامی در نوزادان تبدیل شود.
ﺳﻪشنبه، 01 آبان 1397 - 12:40
استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف تازه می تواند بهتر باشد!
در حالی که پیوند خون بند ناف یک درمان اولیه برای برخی مشکلات خونی در کودکان بیمار محسوب می شود، شمار نسبتا اندک سلول های بنیادی و پیش ساز خون(HSCs و HPCs) ممکن است منجر به نتایج ضعیفی برای بیماران بالغ محسوب می شود.
شنبه، 21 مهر 1397 - 09:00
استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف برای درمان اوتیسم
یک کمپانی خصوصی بند ناف به نام Smart Cells، بیستمین نمونه از سلول های بنیادی جمع آوری شده از خون و بافت بند ناف را برای درمان بیماران مبتلا به اوتیسم مورد استفاه قرار داده است. پیش از این نمونه هایی از خون بند ناف این کمپانی برای سایر اختلالات مورد استفاده قرار گرفته بود اما این اولین نمونه ای است که برای درمان اوتیسم مورد استفاده قرار می گرفت.
شنبه، 01 اردیبهشت 1397 - 09:00
رویکردی جدید که پاسخ های ایمنی به گرافت های عروقی مهندسی بافت شده را کاهش می دهد
با استفاده از تکنولوژی RNA‌مداخله گر(RNAi) برای خاموش کردن کمپلکس محرک ایمنی در سلول های اندوتلیالی(EC)، محققین استفاده از یک منبع فراوان سلول های اندوتلیالی به جای سلول های خود بیمار برای تولید گرافت های عروقی مهندسی بافت شده برای پیوند را مقدور ساخته اند.
ﺳﻪشنبه، 24 بهمن 1396 - 11:30
درمان تالاسمی با استفاده از سلول های بنیادی بوسیله پزشکان هندی
تامیرا دختر بچه هشت ساله هندی است که زمانی هم سن و سالان وی به بازی با عروسک مشغول بودند، وی بدلیل ابتلا به تالاسمی در حال دریافت خون بوده است.
چهارشنبه، 11 بهمن 1396 - 09:50
احتیاط در استفاده از سلول های بنیادی خون ساز مهندسی ژنتیک شده
در مطالعه ای جدید محققین در یو سی دیویس، خواستار یک احتیاط در تلاش برای برای مهندسی ژنتیک سلول های بنیادی خون ساز(HSC) هستند که به منظور القای مقاومت به مرگ سلولی حین پیوند روی آن ها انجام می پذیرد. در حالی که رویکردهای ژن درمانی می توانند به طور دراماتیکی شرایط بیماران را بهبود ببخشند اما باید در مورد خطرات استفاده از آن ها نیز هوشیار بود.
یکشنبه، 01 بهمن 1396 - 09:15
اهدای خون بند ناف غنی از سلول های بنیادی می تواند با آگاه کردن والدین افزایش یابد
خون بند ناف حاوی سلول های بنیادی زندگی بخشی است که می توانند برای درمان سرطان های خونی و سایر بیماری ها استفاده شوند. با این حال، هنوز هم بند ناف بسیاری از نوزادان در زمان تولد به عنوان یک زباله بیولوژیک دور ریخته می شود، این در حالی است که نیاز اکید به ذخیره سازی آن است.
دوشنبه، 25 دی 1396 - 08:30
خون بند ناف عملکرد حرکتی افراد مبتلا به فلج مغزی را بهبود می بخشد
تزریق خون بند ناف اتولوگ ارتباطات کامل مغزی و عملکرد حرکتی را کودکان مبتلا به فلج مغزی(CP) بهبود می بخشد.
جمعه، 10 آذر 1396 - 12:00
انتقال آدنوویروس ها با سلول های بنیادی می تواند رشد تومورهای کبدی را مهار کند
محققین چینی در آکادمی علوم پزشکی تیان جین، یک رویکرد جدید ایمنوتراپی را برای مبارزه با تومورهای جامد ارائه کرده اند که نتایج امیدوار کننده ای را در شرایط in vivo نشان داده است.
دوشنبه، 29 آبان 1396 - 10:30
استفاده از سلول های بنیادی بند ناف برای مبارزه با لوکمیا
محققین دریافته اند که سلول های بنیادی خون بند ناف که قادر به تمایز به انواع مختلف بافت ها هستند، می توانند درمان جایگزین و موثری برای بیماران لوکمیایی باشند که قادر به داشتن یک اهدا کننده سازگار برای پیوند مغز استخوان نیستند.
چهارشنبه، 26 مهر 1396 - 08:00
نوتروپنی خون بند ناف یک پیش بینی کننده مستقل برای سپسیس
اهمیت نوتروپنی خون بند ناف به عنوان یک ابزار غربالگری برای تشخیص شروع سپسیس تاکنون مورد مطالعه قرار نگرفته بود. به همین دلیل محققین دانشگاه شربروک کانادا به بررسی نقش این فاکتور در تشخیص سپسیس پرداخته اند.
شنبه، 25 شهریور 1396 - 08:00
سلول های کشنده ذاتی مشتق از خون بند ناف می تواند برای تخریب سلول های B مدیفه شود
سلول های ایمنی توانایی شناسایی و کشتن انواع سلول های غیر طبیعی و آلوده را دارند و می توان آن ها را برای شناسایی سلول های سرطانی مهندسی کرد.
شنبه، 28 مرداد 1396 - 08:00
اینفوگرافی حقایق و اطلاعاتی را در مورد سلول های بنیادی و خون بند ناف ارائه می دهد
بیش از 40000 نفر تاکنون سلول های بنیادی شان را‌ در کمپانی Smart cells با موفقیت ذخیره کرده اند؛ با این حال این صنعت هنوز ناشناخته است و گاها اطلاعات غلطی به افراد در این زمینه داده می شود. در تلاش برای افزایش سطح آگاهی افراد برای جمع آوری سلول های بنیادی، Smart cell یک اینفوگرافی اطلاع رسان را ایجاد کرده است.
ﺳﻪشنبه، 10 مرداد 1396 - 11:00
صفحه 3 از 10ابتدا   قبلی   1  2  [3]  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه