سلول های بنیادی خون بندناف

پردازش و فرآوری خون بند ناف با استفاده از یک سیستم فیلتراسیون جدید
تکنیک های فرآوری خون بند ناف به دلیل این که نیاز به سانتریفوژ کردن های متعدد دارد و این امر در نهایت منجر به تولید مقادیر کمی محصول سلولی می شود، با محدودیت هایی همراه است.
دوشنبه، 09 آذر 1394 - 08:00
ژله وارتون یا خون بند ناف: کدام یک منبع سلولی بهتری برای سلول درمانی دیابت هستند؟
در مطالعه ای جدید محققین در دانشگاه ملی مصر به بررسی تفاوت های بین سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از خون بند ناف و ژله وارتون برای سلول درمانی دیابت پرداختند.
یکشنبه، 08 آذر 1394 - 10:30
سلول های بنیادی خون بند ناف: یک ابزار موثر و کم هزینه در استراتژی های کارآزمایی بالینی
بیش از دو دهه است که سلول های بنیادی مشتق از خون بند ناف با موفقیت برای درمان برخی بیماری های تهدید کننده حیات مانند لوکمیا و سایر سرطان ها و هم چنین اختلالات ایمنی و خونی مورد استفاده قرار می گیرند. در زیر به مقاله ای می پردازیم که در genengnews به چاپ رسیده است و مروری بر دستاوردها و ویژگی های این منبع سلولی داشته است.
یکشنبه، 08 آذر 1394 - 09:53
سلول های بند ناف به ارتباط نورون های چشمی کمک می کنند
سلول های جداسازی شده از بافت بند ناف مولکول هایی را تولید می کنند که به نورون های شبکیه رت کمک می کنند رشد کرده، ارتباط برقرار کرده و زنده بمانند. محققین در دانشگاه Duke نشان داده اند که این مولکول ها که ترومبوسپوندین نام دارند، ممکن است برای درمان بیماری های تحلیل برنده چشمی مفید باشند.
پنجشنبه، 05 آذر 1394 - 11:00
مباحث جنجال برانگیز در زمینه سلول های بنیادی
چندین بحث اخلاقی در زمینه کار با سلول های بنیادی وجود دارد. این بحث های اخلاقی اولین بار در سال 2005 با دستورالعمل هایی که در مورد کار با سلول های بنیادی جنینی انسان به وسیله آکادمی ملی وضع شد، مطرح شد. این محققین را مجبور کرد که در مطالعه با استفاده از سلول های بنیادی جنینی با مسئولیت، اخلاق مداری و حساسیت بیشتری کار کنند.
یکشنبه، 24 آبان 1394 - 10:30
پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف ممکن است درمانی برای بیماران آلزایمری باشند
پیوند سلول های بنیادی ممکن است راهی برای درمان آلزایمر باشد و محققین در دانشگاه فلوریدا سلول های بنیادی خون بند ناف را به موش های مدل برای آلزایمر پیوند کرده اند تا چگونگی پراکنش و ماندن آن ها را در بافت مغزی مورد بررسی قرار دهند.
چهارشنبه، 20 آبان 1394 - 08:15
بلوک کردن تمایز برای حفظ بنیادینگی سلول ها کافی است
اگرچه ایمنی درمانی و طب ترمیمی زمینه های تحقیقاتی امیدوار کننده ای برای درمان های پزشکی در آینده است اما این درمان ها به دلیل مشکلات در تولید سلول های بنیادی با محدودیت هایی مواجه هستند و در نتیجه محققین در سراسر دنیا به دنبال راهی برای ایجاد سلول های بنیادی سوماتیک از آسان ترین روش بوده اند.
دوشنبه، 04 آبان 1394 - 09:30
شروع آزمایش های بلند پروازانه درمان ایدز با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از بند ناف
پزشکان اسپانیایی اعلام کرده اند که برای اولین بار در جهان مطالعات بالینی را روی پنج بیمار مبتلا به ایدز با استفاده از پیوند سلول های بنیادی مشتق از خون بند ناف ظرف مدت سه سال انجام خواهند داد.
دوشنبه، 04 آبان 1394 - 08:00
پیشرفت ها در زمینه "سلول های کشنده ذاتی" می تواند اثرات نجات بخش پیوند خون بند ناف را دو برابر کنند
مطالعه ای موفق به وسیله محققین در مرکز سرطان خون آنتونی نولان می تواند منجر به بهبود نتایج پیوند سلول های بنیادی خون بند ناف شود.
چهارشنبه، 29 مهر 1394 - 08:00
وجود یک اهداکننده کاملا مطابق برای درمان سرطان های خونی کاملا ضروری نیست
پیوند مغز استخوان یک درمان حیات بخش برای بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان های خونی مانند لوکمیا و لنفوما است. در حال حاضر، در روش گلد استاندارد، سلول های بنیادی خون ساز از اهدا کننده ای که می تواند خواهر یا برادر کاملا مطابق باشد به دست می آید تا خطر رد پیوند و سایر مشکلات را به حداقل برساند. با این حال همه بیماران دارای اهداکننده کاملا مطابق نیستند.
شنبه، 25 مهر 1394 - 10:00
مهندسی سلول و سلول درمانی در ترکیب با آلوگرافت های خون بند ناف در کودکان
پیوند خون بند ناف یک منبع جایگزین برای سلول های پیش ساز خون ساز انسانی برای سلول درمانی های آلوژن در کودکان و بزرگسالانی است که به بیماری های بدخیم و خوش خیم مبتلا هستند.
یکشنبه، 19 مهر 1394 - 07:30
پراکنش زیستی سلول های بنیادی خون بند ناف انسانی تزریق شده در مدل موشی بیماری آلزایمر
سلول های بنیادی خون بند ناف انسانی به عنوان یک منبع پرکار از سلول های بنیادی غیر جنینی و یا بالغ، به عنوان تعدیل کننده های ایمنی و حفاظت کننده های عصبی موثر و بی خطر شناخته شده اند.
شنبه، 18 مهر 1394 - 10:30
به کارگیری کشت خون بند ناف در شروع اولیه سپسیس نوزادی
سپسیس نوزادی دلیل عمده مرگ و میر نوزادان است. نتایج بالینی عمدتا به تشخیص اولیه و کشت خون سیاهرگی محیطی(PVBC) به عنوان یک روش تشخیصی کاربردی بستگی دارد.
چهارشنبه، 15 مهر 1394 - 10:00
تحقیق و بازار: بازار جهانی سلول های بنیادی خون بند ناف 2019- 2015
آگاهی عمومی در مورد ذخیره سازی سلول های بنیادی خون بند ناف به دلیل برنامه های اطلاع رسانی که صورت گرفته است رو به افزایش است. این امر با این انگیزه صورت می گیرد که مردم از مزایای بالقوه ذخیره سازی خون بند ناف مطلع شوند. این امر می تواند مزایایی اجتماعی و اقتصادی زیادی داشته باشد.
ﺳﻪشنبه، 14 مهر 1394 - 08:00
فریز کردن ژله وارتون بند ناف انسانی به صورت تازه، بعد از ذوب کردن تعداد بیشتری سلول بنیادی مزانشیمی برای سلول درمانی فراهم می کند
برخی بانک های خون بند ناف، تمام بند ناف را فریز می کنند که موجب می شود بعد از ذوب کردن جمعیت های هتروژنی از سلول های بنیادی مزانشیمی از این بخش میکروآناتومیک بدست آید.
دوشنبه، 13 مهر 1394 - 12:30
صفحه 8 از 10ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه