تاریخ انتشار: شنبه 08 آبان 1395
سلول های بنیادی می توانند مغز شما را ترمیم کنند

  سلول های بنیادی می توانند مغز شما را ترمیم کنند

در حال حاضر بیماری های تحلیل برنده عصبی قابل درمان نیستند و متاسفانه این قدر ادامه پیدا می کنند تا جان قربانیان شان را می گیرند.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل ازstem-cells-news، این بیماری های عصبی شامل بیماری هایی مانند پارکینسون، آلزایمر و هانتیتگتون می باشد که مغز انسان را تحت تاثیر قرار می دهند و در حال حاضر می توان آن را به تاخیر انداخت یا علایم آن ها را کاهش داد اما نمی توان آن ها را به طور کامل مهار یا درمان کرد. در حال حاضر یکی از درمان های موجود، استفاده از قدرت سلول های بنیادی است.

در تست های آزمایشگاهی محققین سلول های بنیادی را به مغز مدل های جانوری تزریق کردند. این سلول ها از طناب نخاعی جانوران بدست آمدند و تنها نوع مزانشیمی آن ها مورد استفاده قرار گرفت. زمانی که این سلول ها وارد مغز می شوند راه خود به منطقه آسیب دیده عصبی را شناسایی می کنند، به آن جا مهاجرت کرده و سپس به صورت موضعی شروع به ترمیم آسیب می کنند. محققین براین باورند که با این که تاثیر این سلول های بنیادی در درمان بیماری های عصبی اثبات شده است اما به مطالعات بیشتری در این زمینه نیاز است. آن چه در این مطالعات مشهود بوده است این است که سلول های بنیادی می توانند تحلیل رفتن عصبی را مدیریت و متوقف کنند و هم چنین نشانه هایی مبنی بر احیا شدن و معکوس شدن آسیب دیدگی بافت آسیب دیده نشان می دهند. محققین براین باورند که این سلول های بنیادی، روند مهاجرتی شان را بر مبنای سیگنال هایی که از محیط دریافت می کنند انتخاب می کنند.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: