تاریخ انتشار: چهارشنبه 15 مرداد 1393
آخرین خبر از فاز دوم مطالعات سلول درمانی بیماران ضایعه نخاعی
دکتر فرزاد اشرافی

  آخرین خبر از فاز دوم مطالعات سلول درمانی بیماران ضایعه نخاعی

رئیس دپارتمان مغز و اعصاب مرکز تحقیقات جراحی اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: هم اکنون فاز دوم مطالعاتی در بیمارانی که حاد محسوب می شوند، یعنی بیمارانی که شش ماه تا یک سال از آسیب نخاعی آن ها گذشته، آغاز شده است.
امتیاز: Article Rating

دکتر فرزاد اشرافی، متخصص مغز و اعصاب، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بیمارستان شهدای تجریش و رئیس دپارتمان مغز و اعصاب مرکز تحقیقات جراحی اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفت و گو با خبرنگار "بنیان" تاکید کرد: در واقع هدف فاز یک مطالعات، اثربخشی سلول های بنیادی نبوده و هدف آن اثبات عدم عارضه سلول ها برای بیماران بوده است.
وی توضیح داد: در طی این طرح به بیماران مورد نظر سلول های بنیادی شوآن که از خود فرد گرفته می شد و سلول های بنیادی مزانشیمال تزریق شد.در برخی از بیماران این تزریق در اتاق عمل و از ناحیه کمر و در برخی دیگر بدون ایجاد هیچ گونه بی حسی انجام می شد.بعد از تزریق این بیماران هر سه ماه یکبار تحت نظر و معاینه قرار می گرفتند.
دکتر اشرافی بیان کرد: یکسال بعد از انجام این طرح مشخص شد که سلول های بنیادی نه تنها برای بیماران عارضه ای نداشته بلکه باعث برگشتن حس در بیمارانی شده که بر اساس عارضه های نخاعی حس های خود را از دست داده بودند. در واقع این بیماران از نظر حرکتی و قدرت عضلات هیچ تغییری نداشتند، اما در  تعدادی از بیماران بهبودی در اختلالات حس ادرار، بهبودی در تعادل و کاهش زخم های بستری حاصل شد. نتیجه این تحقیقات در یکی از مجلات معتبر سلول درمانی منتشر شده است.این مطالعه به پایان رسید و ما توانستیم اثبات کنیم که این سلول ها عارضه ای برای بیماران ایجاد نمی کند.
فاز دوم مطالعات آغاز شده است
رئیس دپارتمان مغز و اعصاب مرکز تحقیقات جراحی اعصاب عملکردی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  در ادامه از آغاز فاز دوم مطالعاتی خبر داد و افزود: هم اکنون فاز دوم مطالعاتی در بیمارانی که حاد محسوب می شوند، یعنی بیمارانی که شش ماه تا یک سال از آسیب نخاعی آن ها گذشته، آغاز شده است.
وی توضیح داد: چنانچه از ایجاد عارضه کم تر از شش ماه گذشته باشد تزریق انجام نمی شود، زیرا انتظار داریم بیماری که دچار عارضه نخاعی می شود تا شش ماه با کار درمانی و فیزیوتراپی علائم بهبودی داشته باشد.در واقع دلیل انتخاب مدت زمان شش ماه برای این دلیل است که در تعدادی از بیماران طی شش ماه خود به خود درجاتی از بهبودی اتفاق خواهد افتاد.
دکتر اشرافی ادامه داد:در فاز دوم تعداد بیماران 44 نفر است که به چهار گروه تقسیم می شوند.به یک گروه سلول های مزانشیمال مغز استخوان، یه یک گروه سلول های شوآن ،به  یک گروه مخلوطی از سلول های مزانشیمال و شوآن تزریق شد و گروه چهارم گروه کنترل است.
وی با اشاره به اینکه هدف از این مطالعه این است که کفایت و کارایی این سلول ها در بهبودی علائم حسی، حرکتی و ادراری بیماران نخاعی سنجیده شود افزود: هم اکنون  این سلول ها به حدود 12 بیمار تزریق شده و در حال پیگیری است و نتایج در اسرع وقت بازگو می شود.
این متخصص مغز و اعصاب در پاسخ به این سوال که محل ایجاد ضایعه نخاعی در انتخاب بیماران تاثیری دارد یا خیر گفت: فرقی نمی کند بیمار از قسمت گردن، کمر یا ناحیه پشتی دچار ضایعه شده باشد. مهم این است که ابتدا قادر باشیم یک بیمار نخاعی مناسب انتخاب کنیم. هنگامی که معاینه و مطالعه عصب عضله انجام می شود متوجه می شویم که اعصاب محیطی برخی بیماران آسیب دیده است.این بیماران انتخاب نمی شوند اما سطح ضایعه برای ما خیلی مهم نیست، مگر اینکه در حدی باشد که بیمار اختلال تنفسی داشته باشد که تزریق روی این بیمار انجام نخواهد شد.
دکتر اشرافی بیان کرد:از آنجائی که حجم نمونه این مطالعه زیاد است و باید این چهار گروه باهم مقایسه شوند فکر می کنم اعلام نتایج آن تا دو سال آینده مشخص شود.
افق های روشن سلول درمانی در بیمارانی که دچار ضایعات نخاعی شده اند
دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مقایسه انجام مطالعات سلول درمانی بیمارانی که دچار ضایعات نخاعی شده اند در ایران و در کشورهای دیگر بیان کرد: در کشورهای دیگر مانند کشورهای اروپایی، روسیه و کشورهای شرق آسیا مطالعات با نتایج مختلفی انجام شده است.در واقع تزریق سلول های بنیادی افق بسیار بلند مدت و روشنی خواهد داشت.من فکر می کنم این مطالعات در آینده نتیجه بخش باشد و برای بیماران  سودمندی داشته باشد.
وی در پایان توصیه کرد: همه بیماران مختلف مغزی قبل از هر اقدامی برای سلول درمانی به متخصصین مغز و اعصاب مراجعه و با آن ها مشورت کنند. بعضی از مراکز در کشور خودمان یا کشورهای دیگر  وجود دارند که صلاحیت انجام سلول درمانی را ندارند و ممکن است برای بیماران مشکل به وجود آید.پس حتما با مشورت با متخصصین مغز و اعصاب و تماس با مراکز پژوهشی آموزشی معتبر از صحت و سقم مراکز دیگر آگاه شوند.
پایان مطلب/
 

ثبت امتیاز
نظرات
چهارشنبه, 25 اسفند,1395

پزشک مشاور

مجتبی@:
با سلام
برای بهتر شدن وتحلیل نرفتن عضلاتتان بهتر است فیزیوتراپی را ادامه دهید ویا لااقل خودتان هرروز عضلاتتان را تمرین دهید زیرا وقتی اعصاب حرکتی ناحیه ای انحلال رود ویا قطع شود عضلات مربوط به حرکت تحلیل می روند،برای این بیماری هنوز نتایج سلول درمانی به فاز کلینیک نرسیده است.

جمعه, 22 بهمن,1395

مجتبی

سلام من مجتبی ۲۸ ساله هستم که حدودا ۳ ساله که روی زمینم و بر اثر شیرجه زدن تواستخر در عمق کم مهره c6 از بین رفته و از قسمت سینه به پایین حرکت و حسی ندارم و دستام کمی کار میکنه و با تمرکز کمی انگشتام حرکت میکنن و قبلا فیزیوتراپی میرفتم و ی نفر میومد تو خونه بدنم رو ماساژ میداد اما الان هیچکدوم رو انجام نمیدم اما بدنم افتی نکرده میخوام بدونم که آیا من خوب میشم؟خودم میتونم با زور خودم رو بچرخونم یا بشینم اما قسمت پایینه بدنم حسی ندارن.خواهش میکنم بگید چیکار کنم

ﺳﻪشنبه, 23 شهریور,1395

حسین

یکی از اقوام ما دختری 25 ساله است که در تصادف ضربه به مغز وارد شده و اکنون چند سال است بی حرکت و فقط غذای آبکی به سختی می خورد آیا درمانی به روش سلول های بنیادی وجود دارد ؟ مقالاتی دیده ام که روش های نوینی برای درمان وجود دارند د مجله ساینس دایرکت و یا...

ﺳﻪشنبه, 23 شهریور,1395

رضا وزیری

سلام خسته نباشید میگم به مدیر سایت خیلی ممنون میشم راهنمایم کنین من 26 ساله هستم و در سال 89 دچار اسیب نخاعی شدم از مهره t12 ایا با این روش من میتونم دوباره روی پای خودم راه برم کنترل ادرار و مدفوع ندارم حس ارضای ندارم فقط کز کز کردن پا و اسپاسم دارم ممنون میشم اگه راهنمای کنین باز هم تشکر میکنم بابت این سایت خوبتون

پنجشنبه, 11 شهریور,1395

رسول

باسلام من دارای یک خواهر زاده هشت ساله می باشم که مدت یکسال است دچار آتروفی مخچه شده است و در حال حاضر قادر به تکلم و راه رفتن نیست آیا یا سلول درمانی برای این نوع بیماران قابل انجام هست؟

یکشنبه, 15 آذر,1394

پزشک مشاور

سمی@: <br />باسلام <br />انجام فیزیوتراپی به بهبودی بیماری کمکی نمی کند ولی برای ازبین نرفتن حس حرکتی دست وپا ضروری است و این گونه ضایعات نخاعی نیاز به درمان دارد که هنوزسلول درمانی دراین زمینه به فازکلینیکی نرسیده است،بچه دارشدن برای این افراد خطرناک است.

چهارشنبه, 11 آذر,1394

سمی

باعرض سلام <br />من میخوام بامردی ازدواج کنم که ضایعه نخاعی هست ازپایین تنه...کنترل ادرارومدفوع نداره ولی توی فیزیوتراپی بعداز7 سال تونست یه کوچلوپاشوحرکت بده باکمک یه سری داروهای گیاهی وروغن های مختلف احساس خارش وسوزش وزوق زوق کردن وحرکت نبغ پاهاشواحساس میکنه این اتفاقات شایدیک ماهی میشه که روخ داده من چندسوال برام پیش اومده... <br />ایابافیزیوتراپی وباکمک عصاامکان داره بیاسته وکم کم راه بره?? <br />ایابااین شرایط امکان بچه دارشدن وجودداره?? <br />ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین متشکرم

جمعه, 08 آبان,1394

علی

با عرض سلام و خسته نباشید.پسر عمه من دو ماه پیش بر اثر تصادف دچار ضایعه نخاعی شد و الان انگشت های دستش رو به زحمت تکون میده و زیر سینه اش حسّی نداره.گاها پا هاش خود به خود تکان میخورند.میخواستم ببینم امیدی هست که باز بتونه راه بره یا نه ؟

پنجشنبه, 26 شهریور,1394

پزشک مشاور

نفس@: <br />باسلام <br />افتادگی عضلات شما به خاطرآسیب اعصاب مرکزی شماست بنابراین تا این اختلال وجود دارداین عدم تعادل هم وجود داردچون پیام کنترلی عضله ازسوی عصب مرکزی ناقص است.

یکشنبه, 22 شهریور,1394

نفس

باعرض سلام وخسته نباشید <br />من دختری 24 ساله هستم دچار ضایعه نخاعی رشد وشکل ظاهری پاهام عادی هست اما عضلات دورسی فلکسور فلج هستند و مچ پا ها دچار افتادگی شده اند وبه علت عدم تعادل مدام به زمین می خورم <br />می خاستم بدونم دستگاهی وجود داره که کمک کنه من بهتر راه برم و حرکات اضافی رو هنگام راه رفتم کمتر کند <br />ممنون میشم اکه کمکم کنید

یکشنبه, 15 شهریور,1394

پزشک مشاور

سمی@: <br />باسلام <br />بله برای درمان بی اختیاری ادراری عصبی درحال حاضراین دستگاه تنها دردو مرکز تهران وشیرازاستفاده می شودو عمر مفید این دستگاه 6 تا 10سال است که بایدمدام باتری آن تعویض شودو مشکل عمده این روش برای بیماران ، تهیه وسایل لازم است که گران قیمت می باشند،ولی ازقیمت آن اطلاعی ندارم.

ﺳﻪشنبه, 10 شهریور,1394

سمی

با سلام <br />ایادرموردکنترل ادرارومدفوع دراسیب نخاعی باروشدستگاه snsوهزینه درمان میتونیدمن روراهنمایی کنید <br />باسپاس فراوان

یکشنبه, 01 شهریور,1394

پزشک مشاور

الهام@: <br />باسلام <br />هنوزمطالعات دراین زمینه (درایران )درفازبررسی روی حیوانات می باشدوتارسیدن به آزمایش های فازکلینیکی راه زیادی مانده است زیرا طبق آخرین خبر ازاین محققین ،درفازحیوانی نتایج دلخواه کسب نشده است.

یکشنبه, 01 شهریور,1394

آلهام

با سلام <br />خواهر من در اثر سقوط از ارتفاع دچار آسیب نخایی شده t12 , l1 4 سال از ان حادثه میگذره و الان حرکت های مچ های هردوپاش نیومدن میخواستم ببینم با تزریق سلول های بنیادی میشه امیدی به حرکت مچ پاش داشت؟ لطفا راهنمایی کنید و کجا باید ثبت نام کنم برای سلول درمانی؟؟؟

یکشنبه, 25 مرداد,1394

پزشک مشاور

ابراهیم پیشداد@: <br />باسلام <br />همانطور که درخبرهای قبلی برای بیماران اسیب نخاعی گفته شد،تحقیقات درزمینه سلول درمانی ضایعات نخاعی در فازبررسی برروی حیوانات است و بعدازجواب گرفتن برروی موش های آزمایشگاهی واردفازکلینیکی ودرمانی می شودکه جدیدترین اخبا ر ونتایج بدست آمده دراین زمینه و زمان ورود به فازدرمان ازطریق همین سایت اعلام می شود.

یکشنبه, 25 مرداد,1394

ابراهیم پیشداد

با سلام در سال 85 با توجه به تنگی مجرای نخاعی و تصادف اتومبیل از ناحیه ی گردن سی دو تا سی هفت دچار لاغری یا اتروفی نخاعی گردیده ام در سال 85توسطدکتر خسرو داد در بیمارستان چمران تهران عمل کردم و به سخت راه میرفتم ولی ضعف دست راست و پای چپ بهمراه گز گز وسوزش شدید زجرم میداد متاسفانه بعلت سقوط از 9 پله بلند دچار هرنیا و فتق دیسک در مهره سی هفت شدم که موجب فلج موقتی شد و در همان سال در بیمارستان مذکور تو سط دکتر مدا ح عمل شدم بعد از عمل به سختی بکمک واکر راه میرفتم اما علیرغم <br />فیزیو تراپی های متعد و کار درمانی نه تنها هتر نشده ام بلکه بدتر هم میشوم خیلی هم ورزش میکنم اما تاثیری مشهو.د نیست بحد ی که به دستشوئی و طهارت به کمک نیاز دارم در حال حاضر پای چپم سر میشود دستانم حالت گدا ختگی و گز گز دارند . دست راستم 85 درصد از کر افتاده و دست چپم بخصوص از مچبه پائین ضعیف و سر است . در حال حاضر ویلچر نشین هستم در نواحی تی 12 وال ا و ال 2 دیسک کمر ارم اما دکتر ها میگویند تاثیری ندارد. ضمنا زیاد پشت صندلی کامپیوتر می نشینم و کمرم مثل سنگ است و اجاز ه نمدهد قدم از قدم بردارم ..کنترل ادرار و مدفوع دارم = میل جنسم خوب است اما به کمک سیلد نافیل اما به س ختی خروج منی دارم 7 ماه ی یکبار ضمنا یبوست شدید دارم و بیش از 8 روز طول میکشد تا مدفوع کنم و ب ه کمک دیگران از زمین بلند میشوم لطفا از این زندگی جهنمی مرا نجات بد هید پنجاه سال ه و متا هل هستم گاباپنتین سیردالود و باکلو فن شلم میکند و نمیتوانم حتی دستانم را حرکت دهم / ویتامین ب ه ا مولتی ویتامین امگا 3 و گلو کازامین هم پاهایم را خشک و بی قدرت کرد ه و اضطکاکش را کم میکند

پنجشنبه, 08 مرداد,1394

پزشک مشاور

mohsen@: <br />باسلام <br />همانطور که درخبر آورده شده برای این بیماری به درمان قطعی نرسیده اند چون فعلا در حال پیگیری اثربخشی سلول های تزریق شده به بیماران کاندید شده درفاز دوم کلینیک هستند ونتایج نهایی آن ثبت نشده ،بنابراین باید منتظرنحوه پاسخ بیماران باشید.

پنجشنبه, 08 مرداد,1394

mohsen

خاهر من 23 ساله دو هفتس از ناحیه t7 دچار اسیب شده میشه الان تزریق کرد یا امکان ترمیم وجود داره؟ <br />

ﺳﻪشنبه, 06 مرداد,1394

azar

با سلام عرض و خسته نباشيد.مي خواستم شرح حالي از خودم بدهم كه ايا درماني وجود دارد يا نه. <br />خانمي هستم 30 كه فقط از ناحيه پا چپ دچار اسيب هستم به اينصورت كه پا چپم از نظر ماهيچه و استخوان نسبت به پا ديگرم ضعيف است (از نظر قدي هم كوتاه شده) اماحركات طيبعي را به صورت ضعيف رو به بالا مي توانم انجام دهم و در انتخاب كفش سايز پا چپم به اينصورت است كه حدود1يا2 شماره بايد كوچكتر از پاي ديگرم باشد .درحال حاضر با دو عصا زير بغلي راه ميروم و در انجام كارهاي روزمره چه در خانه يا بيرون از خانه مشكلي ندارم اما اگر بخواهم با يك عصا راه بروم روي زمين صاف يا پله اي كه 3يا 4 سانت ارتفاع داشته باشد مي توانم. اما اگر بخواهم بدون عصا و يا هيچ وسيله كمكي راه بروم از ناحيه لگن خم و متمايل به سمت چپم مي شوم از پله و ارتفاع خيلي كم هم نمي توانم بالا بروم به اينصورت كه احساس مي كنم در ناحيه زير زانو مثل يك طناب كشيده شده است كه ديگر نمي توانم . <br />از شما خواهشمندم با اين شرح حالي كه دادم و با توجه به پيشرفت علم ايا مي توانم به راه رفتن بدون عصا يا هروسيله اي ديگر اميدوار باشم و مثل يك فرد عادي به زندگي ادامه دهم . لطفا" راهنمايي كنيد و بفرمايد دراستان فارس (يا استان ديگر)دقيقا" بايد به كجا مراجعه و چه كاري انجام دهم .پيشاپيش از لطف وزحماتتان ممنونم. <br />

یکشنبه, 04 مرداد,1394

پزشک مشاور

azar@: <br />باسلام <br />برای این مشکل بایدبه پزشک ارتوپدمراجعه فرماییدو درصورت لزوم سلول درمانی مطابق دستورپزشک معالج به کلینیک ارتوپدی مرکزسلول درمانی رویان باشماره22339951-3تماس حاصل فرمایید

یکشنبه, 04 مرداد,1394

azar

با سلام عرض و خسته نباشيد.مي خواستم شرح حالي از خودم بدهم كه ايا درماني وجود دارد يا نه. <br />خانمي هستم 30 كه فقط از ناحيه پا چپ دچار اسيب هستم به اينصورت كه پا چپم از نظر ماهيچه و استخوان نسبت به پا ديگرم ضعيف است (از نظر قدي هم كوتاه شده) اماحركات طيبعي را به صورت ضعيف رو به بالا مي توانم انجام دهم و در انتخاب كفش سايز پا چپم به اينصورت است كه حدود1يا2 شماره بايد كوچكتر از پاي ديگرم باشد .درحال حاضر با دو عصا زير بغلي راه ميروم و در انجام كارهاي روزمره چه در خانه يا بيرون از خانه مشكلي ندارم اما اگر بخواهم با يك عصا راه بروم روي زمين صاف يا پله اي كه 3يا 4 سانت ارتفاع داشته باشد مي توانم. اما اگر بخواهم بدون عصا و يا هيچ وسيله كمكي راه بروم از ناحيه لگن خم و متمايل به سمت چپم مي شوم از پله و ارتفاع خيلي كم هم نمي توانم بالا بروم به اينصورت كه احساس مي كنم در ناحيه زير زانو مثل يك طناب كشيده شده است كه ديگر نمي توانم . <br />از شما خواهشمندم با اين شرح حالي كه دادم و با توجه به پيشرفت علم ايا مي توانم به راه رفتن بدون عصا يا هروسيله اي ديگر اميدوار باشم و مثل يك فرد عادي به زندگي ادامه دهم . لطفا" راهنمايي كنيد و بفرمايد دراستان فارس (يا استان ديگر)دقيقا" بايد به كجا مراجعه و چه كاري انجام دهم .پيشاپيش از لطف وزحماتتان ممنونم. <br />

چهارشنبه, 20 خرداد,1394

پزشک مشاور

مهران@:با سلام به پاسخ داده شده به این خبردراخبارگذشته رجوع کنید

ﺳﻪشنبه, 29 اردیبهشت,1394

محمود خیری مطلق

با عرض سلام .برادر کوچک من 21 سالشه 3 سال پیش دچار انسفالیت شد و به کما رفت بعد چند ماه که به هوش اومد شد مثل بچه 5 ساله .و هوشیاریش کم شد الان مدتی هم دچار تشنج شدید هست که هر بار به شکلی تشنج میکنه لطفا راهنمایی کنید . ممنون

جمعه, 18 اردیبهشت,1394

احمد

با سلام و درود فراوان <br />من هم وقتی 13 سالم بود تصادف کردم الان هم 10 سال که یه ویلچری شدم از سینه به پایین هیچ هستی ندارم آسیب دیدگی من هم له شدگی نخا هست. <br />یه سوال داشتم پاشنه پا من از درون فریاد میزنه یا یه حستی مثله سوزش داره میخواستم بدونم اینها طبیعی هستنند؟؟؟ <br />ولی هیچ حستی ندارم و اگه روی بدن من از قسمت های که حست ندارم آب سرد یا داغ یا اذیت بشه بدن من اکثر عمل نشون میده مثلا اگه روی انگشت های پای من اب سرد بریزند انگشت های پای من تکان میخورنند ممنون میشم جواب سوال های من رو بدین <br /> <br />با تشکر فراوان

شنبه, 05 اردیبهشت,1394

رسول

سلام خسته نباشید آیا فکر میکنید میشود برای درمان بیماری شارکوماری توث به روش سلول درمانی امیدوار بود?

چهارشنبه, 27 اسفند,1393

golnaz

سلام - خسته نباشين - امروز تو سايت بودم كه اين مطلب و ديدم كه راه درمان ضايعات نخاعي پيدا شده - من دختري هستم 28 ساله كه 13 ساله بر اثر تصادف از مهره هاي t5-t6سينه اي آسيب ديدم در كل ميگن قطع نخاع شدم - من اميد واسه راه رفتنم ندارم اما فقط حسم بدست بياد و كنترلمو خودم داشته باشم كافيه واسم - تورو خدا اگه راهي هست كه درمان بشم معرفي كنيد - فقط حسم بدست بياد همين و بس

چهارشنبه, 27 اسفند,1393

احمدعلی

باسلام من داوطلب سلول درمانی هستم از ناحیه تی 8 و 9 هستم

دوشنبه, 18 اسفند,1393

rahmani

با عرض سلام وخسته نباشید. میخواستم بدونم آیا این تحقیقات به بیماران همانژیوم نخاعی هم کمک میکنه یا خیر. با تشکر

دوشنبه, 11 اسفند,1393

زهره

سلام . من 6 سال پیش دچار ضایعه نخاعی مهره 11 شدم. اکنون اسپاسم (بیشتر مچ پا) دارم .می توانم به سلول درمانی امیدوار باشم؟( البته هم اکنون می توانم راه بروم ،اما به سختی)لطفا مرا راهنمایی کید. با تشکر!

پنجشنبه, 07 اسفند,1393

ابراهیم

سلام من ضایعه نخاعی هستم ۲۸سال دارم ایادرمان داره یانه

ﺳﻪشنبه, 28 بهمن,1393

نعمان

با سلا <br />من جوانی25ساله هستم،یک سال و سه چهار ماه قبل بعلت تصادف دچار شکستگی در مهره ی t12 پشتی شدم که باعث فلج شدن هر دو اندام تحتانی و بی اختیاری در کنترل ادرار و لدفوع شد <br />میخواستم بدونم آیا روش و کلینیکی برای درمانم وجود داره

پنجشنبه, 09 بهمن,1393

قایدی

با سلام،مادر بنده در سال 89 توسط مرکز شما تزریق سلولهای بنیادی انجام دادن(سلولهای شوان) و متاسفانه بعد از تزریق هیچگونه پیگیری از طریق مرکز بر روی ایشان انجام نشده،با علم به اینکه این یک طرح تحقیقاتی است ولی انتظار پیگیری بعد از تزریق از طرف بیمار چندان انتظار بیجایی نمیباشد،حتی متاسفانه چندین بار نیز که شخصا به مطب دکتر زالی مراجعه کردیم کاملا بی تفاوت نسبت به این قضیه برخورد کردند،که با توجه به بعد مسافت(عزیمت از جنوب کشور برای این تزریق)وصرف وقت و هزینه و حتی بار روانی که بر بیمار دارد یک پیگیری بعد از انجام تزریق هم میتواند به پیشرفت مطالعات کمک کند و هم باعث امیدواری و خوشحالی بیماران میشود نه اینکه صرفا به بیماران به عنوان یک موجود آزمایشگاهی نگاه شود. <br />با تشکر-قایدی

دوشنبه, 29 دی,1393

فرشاد افسری

با سلام خدمت همگی <br />میدانم که با دل جان زحمت میکشد و میدانم که قصد نیت خیر دارید مثل بیشر دکترای قسم خورده کشورم <br />امیدوارم هرچه زودتر به انچه که در درمان ضایع نخایی است و امیدوارم که درمان قطعی باشد برسید . <br />من هیچگونه کاری از دستم بر نمی اید <br />ولی چون یک ضایع نخایی هستم اگه احتیاج به کسی داشتید برا ازمایش حاضرم خودمو در اختژار بزارم تا در این راه پیشرفتی حاصل بشه <br />سنم ۲۹ ساله ضایعم T6وT7هستش وحدودهفت ساله بر اثر تصادف دچار شدم <br />لطف میکنیداگه خیر های خوش قبل ۲سال که گفتید بما بدید <br />امیدوارم ازم ناراحت نشد ولی من دارم بهترین سال های عمرو(جوانی)روی ویلچر سپری میکنم و تا بحال نیز گذشته <br />خواهش میکنم خواهش میکنم خواهشم میکنم پای ما رو هم به حرکت بیندازید

چهارشنبه, 03 دی,1393

محمد

سلام.مادر من دارای بیماری ویروسی htlv1 هست و حدود بیست ساله دچار اختلالات شدید حرکتی نخاعی شده.آیا روش سلول بنیادی روی اینگونه بیماران جواب می دهد یا داروی خاصی برای درمان آن کشف شده؟ممنون میشم توضیح بدین

جمعه, 28 آذر,1393

مجتبی

سلام و خسته نباشید <br />من 3ساله از گردن دچار ضایعه نخاعی شدم. <br />چند روزی هست اخباری از قطعی شدن درمان ضایعه نخاعی میرسه <br />تا چه حد صحت داره؟ <br />ممنوون

چهارشنبه, 05 آذر,1393

ناهيد

با سلام من خاني 30ساله 4سال براثرتصادف نخاع ام له شده الان با واكر چند قدمي برميدارم ولي هيچ حسي ندارم واشيل پام هم كوتاه شده وبا پنجه پا راه ميرم اگه درماني جديدي اومده بگيد مرسي

چهارشنبه, 21 آبان,1393

جواد

سلام نزدیک ۲۵ماه است ازمهرهc5گردن نخاع اسیب دیده کمی از حس هام خوب شده لطفا به من بگوید به کجا بروم برای درمان

ﺳﻪشنبه, 20 آبان,1393

پروين

با سلام خانمي ٣٩ساله پنج سال و سه ماه قبل در اثر تصادف دچار ضايعه از T12_L1شدم وبعد از ان بهبودي در وضعيت داشته ام بطوري كه الان نيز بهبودي هاي ولو جزيي را در وضعيت حركتي احساس ميكنم ايا كانديد عمل پيوند هستم در صورت مثبت بودن پاسخ بايد به كجا مراجعه كنم لطفا راهنمايي فرماييد ممنون

ﺳﻪشنبه, 20 آبان,1393

پروين روهينا

خانمي ٣٩ساله كه پنج سال و سه ماه قبل در اثر تصادف دچار عارضه نخاعي در مهره t12 _L1 شد و بعد از ان بهبودي زيادي در وضعيت حاصل شد بطوري كه در حال حاضر با يك عصا راه ميرود ولي اختلالات حركتي نسبي در عضلات پا و اختلالات نسبس در مثانه را دارا ميباشد ايا اين پيوند سلولي ميتواند براي اين مريض تا حدودي كارساز باشد و اينكه اين مريض كانديد عمل هست يا نه و بايد به كجا مراجعه كند ؟ممنون

ﺳﻪشنبه, 13 آبان,1393

محمدرضا

باسلام.باتشکر از اینکه پاسخ بنده حقیر را دادید. من از چه طریق میتوانم آسانتر با دکتر اشرافی ارتباط برقرار کنم؟ در صورت امکان شماره تماس یا روزهای ویزیت ایشان را برای بنده مرحمت فرمایید.قدردان محبت شما خواهم بود.

ﺳﻪشنبه, 13 آبان,1393

محمدرضا

باسلام.باتشکر از اینکه پاسخ بنده حقیر را دادید. من از چه طریق میتوانم آسانتر با دکتر اشرافی ارتباط برقرار کنم؟ در صورت امکان شماره تماس یا روزهای ویزیت ایشان را برای بنده مرحمت فرمایید.قدردان محبت شما خواهم بود.

دوشنبه, 12 آبان,1393

حسین

باسلام وخسته نباشید <br />این درمان روی ضایعات نخاعی بیماران ام اس ومیلایتیس هم موثرخواهدبودیاامکان تزریق هست؟

چهارشنبه, 30 مهر,1393

شهرام احمدي

دخترمن درسن 2سالگي درناحيه 6و7گردني دچارضايعه نخاعي شد پس از 9سال خودبخود كنترل ادرارومدفوع را بدست اورد ايا اميدي به درمان وي هست

پنجشنبه, 24 مهر,1393

مختار

با عرض سلام و تشکر به خاطر زحمات شما <br />من سال 1380تصادف کردم و از ناحیه گردن مهره 7 دچار له شدگی شدید نخاع شدم <br />ایا امکان تزریق نخاع برای من وجود داره؟

شنبه, 19 مهر,1393

امیر

سلام امیر هستم از کردستان.من12ساله نخاعم در ناحیه ال1 و ال2 اسیب شدید دیده.حس فوقانی و تحتانی دارم.مچ پای چپم هم حرکت داره.ایا امیدی هست به پیوند نخاعم چون طول ظایعه نخاعم بین دوتا مهره هست زیاده.ممنون

شنبه, 19 مهر,1393

asiye

Slm torokhoda begid vase mn k 4 sale az nahiye c4. C5 moshkel daram hich harekati joz dast ta moch nadaram omidi hast????

ﺳﻪشنبه, 15 مهر,1393

امیر

با سلام. من28سالمه.12ساله بر اثر سقوط از بلندی در ناحیهL1وL2نخاعم اسیب دیده. حس دارم .پای چپم از مچ تا زانو حرکت داره. حس ادرار و مدف.. رو هم دارم ولی کنترل ندارم.لطفا راهنماییم کنید ممنونم.

چهارشنبه, 09 مهر,1393

محمدرضا

سلام عرض میکنم محضر گرامی شما.ازاینکه جواب بیماران را میدهیدو بنده را راهنمایی نمودید تشکروسپاس فراوان دارم.خواستم بدانم از چه طریقی میتوانم خدمت جناب آقای دکتر اشرافی شرفیاب شوم و نوبت ویزیت ایشان به چه طریق و چه روزهایی میباشد؟ممنون و سپاسگزارم

یکشنبه, 23 شهریور,1393

لیلا عرب

محمدرضای عزیز <br />با سلام <br />جهت شرکت در این طرح می بایست به مرکز تحقیقات جراحی اعصاب بیمارستان شهدا مراجعه کنید و خدمت آقای دکتر اشرافی

یکشنبه, 23 شهریور,1393

محمدرضا

باسلام.اینجانب چندسالیست از ناحیه ی مهره های گردنی c4وc5دچار آسیب نخاعی شدید شدم و فقط دست چپم تا مچ کار میکند.باتوجه به اینکه خبرهای گوناگون وجودداردکه نوجوانی 16ساله در بیمارستان شهید رهنمون یزد توسط دکتر حبوباتی بامشکلات زیادی که فوقانی و تحتانی داشت مورد عمل پیوندسلولهای مغز استخوان مزانشیمی قرارگرفت و مشکلات تنفسی دست و پا و دفع کامل برطرف شد.باتوجه به توضیحات دکتر اشرافی در بیمارستان شهدای تجریش خواستم خواهش کنم خودم را کاندید عمل قرار دهم و از لحاظ مادی و معنوی مسئولیت کامل به عهده خواهم گرفت

جمعه, 07 شهریور,1393

Farhad

با سلام و عرض ادب. <br />پدر من 17 سال پیش در اثر تصادف دچار اسیب نخاعی و در قسمت مهره ی پشتی TH12 دچار اسیب جرئی شد و قسمت پاهاش دچار کم حسی و عدم تعادل شد و از آن زمان حتی یک دقیقه هم روی ویلچر ننشسته و با استفاده از برس به راه رفتن و قدم زدن خود ادامه داده و هم اکنون بعد از 17 سال قسمت پاهاش از نظر لاغری و بد فرمی هیچ گونه تغییری نکرده ضمنا از نظر ادرار و بقیه چیزها هیچ گونه مشکل بی حسی ندارد وهم چنین از قسمت لگن هم دچار هیچ گونه مشکلی نیست.سال 85 هم به این مرگز سلول بنیادی هم مراجعه کردن و یه نوبت بهشون دادن و گفتن که باهاتون تماس میگیریم.از اون موقع هم تماس نگرفتن و گفتن که قسمت تحقیقات رو فعلا بستن.من مطمئنم که اگر این ازمایش روی پدرم صورت بگیره صد در صد جواب مثبت میگیره .خواهشمندم که اگر راه حلی رو پیشنهاد میکنید به ایمیلم بفرستید .با تشکر

جمعه, 12 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

ابوالفضل عزیز <br />با سلام <br />امیدواریم تحقیقات بسیاری که در جریان هستند به نتایج مطلوبی دست پیدا کرده و بتوان ضایعه نخاعی را درمان کرد.

چهارشنبه, 10 اردیبهشت,1393

ابوالفضل

سلام <br />امیدی برای درمان sci هست؟

دوشنبه, 08 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

ناصر عزیز <br />با سلام <br />متاسفانه در درمان دیسک کمر هنوز سلول درمانی نقش ثابت شده ای ندارد.

شنبه, 06 اردیبهشت,1393

با سلام . آیا برای دیسک کمر میتوان از سلول درمانی استفاده کرد؟ در صورت امکان به کجا مراجعه کنیم؟ با تشکر.ناصر

با سلام. لطفا در مورد راههای استفاده از سلول درمانی برای معالجه دیسک کمر نیز توضیح دهید. با تشکر. ناصر.

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1393

لیلا عرب

سمیه جان <br />با سلام <br />شما برای مشاوره برای امکان سلول درمانی در این مورد می توانید به مرکز ضایعات نخاعی بیمارستان امام خمینی یا درمانگاه نورولوژی بیمارستان شهدا (آقای دکتر اشرافی) مراجعه کنید.

دوشنبه, 01 اردیبهشت,1393

سمیه

من خانمی ٢٩ساله هستم وسه ساله بر اثر تصادف دچار له شدگی در مهره٦,٧ گردن هستم.لطفا راهنماییم كنید.ممنون

ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: