تاریخ انتشار: ﺳﻪشنبه 22 مهر 1399
کارایی نانولوله های کربنی برای احیای عملکرد حرکتی

  کارایی نانولوله های کربنی برای احیای عملکرد حرکتی

مطالعه ای جدید بوسیله دانشگاه Trieste نشان دهنده کارایی ایمپلنت های از جنس نانولوله های کربنی برای احیای عملکردهای حرکتی و هموار کردن راه برای درمان آسیب های نخاعی است.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، در این پژوهش، برای اولین بار محققین از ایمپلنت های نانومتریال در مدل های جانوری آسیب نخاعی استفاده کردند و رشد مجدد فیبرهای عصبی و عملکردهای حرکتی را مشاهده کردند. در این مطالعه در دوره شش ماهه ای که بعد از ایمپلنت نانوله های کربنی جانور تحت مراقبت بود، مورد ارزیابی های حرکتی قرار گرفت. نتایج نشان دهنده بهبودی عملکردهای حرکتی بود که این امر با رشد مجدد فیبرهای عصبی در جایگاه آسیب و از طریق تصویرداری های MRI مشخص شد. بازسازی فیبرهای عصبی بوسیله مشخصه های فیزیکی این نانومتریال افزایش یافت. در واقع این ایمپلنت ها قادر به تضمین حمایت مکانیکی و به طور خم زمان برهمکنش الکتریکی با نورون ها بودند.

به عقیده محققین نتایج این مطالعه نه تنها کاربرد نانومتریال در زیست پزشکی و پزشکی بازساختی را محتمل می داند، بلکه بر این باور است که این ایمپلنت ها پتانسیل این را دارند که به عنوان یک رویکرد درمانی که از مشخصه های مکانیکی و الکتریکی داربست های بازسازی کننده استفاده می کند برای درمان ناحیه آسیب دیده نخاعی بهره گیرند.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه