(آرشیو ماه بهمن 1399)
تولید ارگانوئیدهای کلیوی با فناوری جدید
در حال حاضر، استفاده از ارگانوئید به دلیل تنوع، تغییر پذیری و عدم ثبات ارگانوئیدها، عدم بلوغ نفرونی، مقیاس پذیری پایین و ... با مشکل مواجه است.
چهارشنبه، 29 بهمن 1399 - 10:45
استفاده از سلول های پیش ساز عروقی القایی برای درمان بیماری های عروقی ایسکمیک
در سال های اخیر سلول های بنیادی یا سلول های مشتق از آن ها که در آزمایشگاه تولید شده اند به عنوان یک راهکار احتمالی و امیدوار کننده برای درمان بیماری های مختلف از جمله بیماری های عروقیمطرح شده اند.
چهارشنبه، 29 بهمن 1399 - 10:15
فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان : سلول درمانی علاج دائمی بیماری های اعصاب نیست
دکتر اشرفی گفت: یکسال بعد از تزریق سلول های بنیادی تست های ارزیابی بالینی تفاوت قابل توجهی بین گروه شاهد و گروه تزریق داشته و در هر دو گروه تست ها بهتر شد و نشان داد توانبخشی درکنار سلول درمانی موثر بوده است.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1399 - 14:51
ویروس کرونا می تواند روی نورون ها اثر بگذارد و به بافت مغزی آسیب بزند
با استفاده بافت مغز انسان و موش، پژوهشگران دانشگاه Yale کشف کرده اند که ویروس SARS-CoV-2 می تواند به طور مستقیم سیستم عصبی مرکزی را تحت تاثیر قرار دهد.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1399 - 13:10
نقش پروتئین ADAMTS1 در یک سرطان نادر چشم
کارلوس رودریگز و همکارانش در دانشگاه جنوا نقش مهم پروتئین ADAMTS1 را در بیماری ملانومای یوویل(Uveal Melanoma) نشان داده اند که یکی از نادرترین و تهاجمی ترین سرطان ها در چشم است.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1399 - 12:53
کنترل تمایز سلول‌های بنیادی القایی، با استفاده از امواج تراهرتز
محققین سلول های بنیادی در ژاپن دستگاهی را ابداع نموده اند که با استفاده از تولید پالس هایی از پرتو تراهرتز، موجب تغییرات بیان ژن می‌شود که خود خبری امید بخش از افق‌های پیش رو در درمان‌های نوین می باشد.
ﺳﻪشنبه، 28 بهمن 1399 - 12:30
نقش جسم مژه ای در سلامت چشم
چه می شود اگر مشکلات مخرب چشمی که منجر به گلوکوم، دیستروفی قرنیه و آب مروارید می شوند، قبل از این که منجر به اختلال در بینایی شوند تشخیص داده شوند؟ دکتر تینگ ژی و همکارانش در انستیتو تحقیقات پزشکی Stowers اجسام مژه ای را کلیدی برای حل این معما دانسته اند.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 14:00
روشی برای افزایش اندازه مینی اندام های مورد استفاده در تحقیقات پزشکی
ارگانوئیدهای مشتق از سلول های بنیادی، بلوک های ساختاری ایده آلی برای مهندسی بافت هستند؛ با این حال، تولید ارگانوئیدهای اپی تلیالی بزرگ تر و کنترل شده از نظر شکل هنوز به طور کامل و مناسب میسر نشده است.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 13:13
شناسایی سه ژن که در تعیین بنیادینگی سلول های بنیادی بافت معده نقش دارند
بدن انسان دارای بیش از 60 تریلیارد سلول است که برای حفظ هموستازی بافت های بدن هر روز نوزایی می کنند. به طور ویژه، سلول های مجرای گوارشی به دلیل وجود سلول های بنیادی در بافت هایش، ظرف چندین هفته به طور کامل نوزایی می کند.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 12:30
تولید سلول های روده از سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی
تیمی از محققین ژاپنی موفق شده اند سلول های روده کوچک را از سلول های بنیادی پرتوان القایی انسانی(hiPSCs) تولید کنند که بسیار شبیه نمونه های موجود در بدن هستند. می توان از این سلول ها در مطالعات پایه مربوط به روده و هم چنین غربالگری های دارویی برای روده استفاده کرد.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 11:40
ایجاد یک برش در شبکیه می تواند به ترمیم عصب بینایی کمک کند
در مجموعه آزمایشاتی که روی بافت های موشی و سلول های انسانی انجام گرفته است، پژوهشگران در جان هاپکینز دریافته اند که که برداشتن غشایی که پشت چشم را می پوشاند می تواند به بهبود و موفقیت نرخ رشد مجدد سلول های عصبی آسیب دیده در بیماری های چشمی کمک کند.این یافته به طور ویژه می تواند به درمان عوارض بیماری گلوکوم و آسیب عصب چشمی کمک کند.
دوشنبه، 27 بهمن 1399 - 11:08
چگونه بدن سلول های چربی بیشتری را به خود اضافه می کند
بدست آوردن سلول های چربی بیشتر احتمالا چیزی است که خیلی از افراد خواهان آن نیستند، هر چند این امر برای مبارزه با دیابت و سایر بیماری ها ضروری است. این که چگونه بدن سلول های چربی بیشتری بدست می آورند هنوز هم یک معما است.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 09:15
چه ارتباطی بین یک ژن مرتبط با آلزایمر و COVID-19 وجود دارد
پژوهشگران در مرکز City of Hope دریافته اند که ژن ApoE4 که خطر بیماری آلزایمر را افزایش می دهد موجب افزایش حساسیت و شدت COVID-19 می شود.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 08:45
ایجاد مدل آزمایشگاهی از خونی-مغزی انسانی
پژوهشگران دانشگاه ویل کورنل توانسته اند مدل مناسب و صحیحی از سد خونی-مغزی را برای مطالعه بیماری های عصبی خاص و غربالگری داروها ارائه دهند.
یکشنبه، 26 بهمن 1399 - 07:15
پروتئینی که COVID-19 را در مینی کلیه های انسانی خنثی می کند
پژوهشگران در دانشگاه پزشکی Northwestern پروتئین جدیدی را سنتز کرده اند که به عنوان یک عامل برای خنثی سازی آلودگی COVID-19 در ارگانوئیدهای کلیوی انسانی تولید شده از سلول های بنیادی عمل می کند.
شنبه، 25 بهمن 1399 - 12:53
صفحه 1 از 5ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه