تاریخ انتشار: دوشنبه 13 اسفند 1397
اخطار در مورد گردشگری سلول های بنیادی توسط کارشناسان

  اخطار در مورد گردشگری سلول های بنیادی توسط کارشناسان

هشدارها توسط کارشناسان خطرات گردشگری پزشکی صادر شده است و گفته می شود که درمان های تایید نشده با استفاده از سلول های بنیادی در برخی از کشورها می توانند وضعیت بیماران را بدتر کنند.
امتیاز: Article Rating

به گزارش بنیان به نقل از stem-cells-news، ثبت نام برای درمان سلول های بنیادی برای بسیاری از افراد مبتلا به بیماری هایی مانند آسیب نخاعی، بیماری مولتیپل اسکلروزیس، نورون حرکتی یا بیماری پارکینسون با قبول ریسک خطر همراه است.
چندی پیش یک مجله پزشکی گزارش داد که یک نوجوان اسرائیلی پس از تزریق تجربی در یک کلینیک روسیه، تومورهای مغزی را تولید کرد. گزارش های متناوبی نیز در مورد ابتلای بیماران به مننژیت پس از درمان در چین وجود داشته است.
مركز سلول های بنيادي استراليا تصمیم گرفته است که براي دستيابي بيماران به اطلاعات مناسب در زمینه سلول درمانی و مراکزی که از پتانسیل این سلول ها برای درمان استفاده می کنند، بزودی راهنمایی را ارائه کند. این در حالی است که آن ها قاطعانه بیماران را از دست زدن سلول درمانی های ریسک پذیر در خارج از استرالیا بر حذر می دارند.
دکتر کریستین هربرت، مشاور و متخصص بالینی در مرکز سلول های بنیادی استراليا می گوید که سه بیمار که به دلیل عارضه نخاعی در چین متحمل سلول درمانی شده بودند بعد از درمان به مننژیت مبتلا شده اند.  او همچنین می افزاید که سرطان نیز از دیگر اثرات جانبی این سلول درمانی ها است، گرچه این احتمال بسیار نادر است.

پایان مطلب/

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

کلیدواژه
کلیدواژه