(آرشیو ماه اردیبهشت 1395)
سلول های چربی پردازش شده پتانسیل درمانی بیماران مبتلا به ایسکمی مقاوم را دارند
بیمارانی که مورد تزریق سلول های بازسازی کننده مشتق از بافت چربی اتولوگ به عضله قلبی شان شدند، علایم بهبودی مشخصی را نشان دادند و نه تنها میزان نارسایی قلبی شان کاهش بافت بلکه نیاز آن ها به بستری شدن نیز کاهش یافت. هم چنین کسر خروجی بطن چپ آن ها و حجم بطنی شان نیز افزوده شد.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1395 - 19:31
شناسایی تغییرات مربوط به سن در عمکلرد پانکراسی افراد دیابتی
تغییرات مربوط به سن در پانکراس انسانی تعیین می کند که چگونه بدن ما به بالا رفتن یا پایین آمدن سطح قند خون در سراسر زندگی ما پاسخ دهد و می تواند ایجاد دیابت در ما را تحت تاثیر قرار دهد. اما از آن جایی که بافت پانکراس انسانی به راحتی در دسترس نیست مطالعه این فرایند ها براحتی امکان پذیر نیست.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1395 - 19:00
استخراج سلول های بنیادی از سیاهرگ های برجای مانده از جراحی قلب
تیمی از محققین دانشگاه بریستول توانسته اند سلول های بنیادی را از سیاهرگ ها جداسازی کرده و سپس از آن ها برای تحریک رشد عروق خونی جدید در موش استفاده کنند.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1395 - 18:30
باکتری های سیستم گوارشی خطر عفونت های خطرناک بعد از شیمی درمانی را پیش بینی می کنند
مطالعه ای جدید به وسیله محققین دانشگاه مینه سوتا نشان می دهد که باکتری های گوارشی در افرادی که متحمل شیمی درمانی های دوز بالا شده اند، ممکن است خطر عفونت های خونی تهدید کننده حیات را پیش بینی کنند.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1395 - 18:00
تأسیس ۵۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه سلولهای بنیادی در کمتر از یک سال
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی اعلام کرد
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی با اشاره به اینکه در سال گذشته تنها یک شرکت دانش بنیان در حوزه سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی داشتیم، گفت: در جشنواره ملی علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی، بیش از ۵۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی حضور دارند.
چهارشنبه، 29 اردیبهشت 1395 - 12:12
انجام 15 پیوند با استفاده از سلول‌های بنیادی بانک خون بند ناف
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان خبر داد
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان گفت: سال گذشته آمار دو ساله پیوند ارائه و مشخص شد که 15 پیوند با استفاده از سلول های بنیادی بانک خون انجام شده که بیش از 80 درصد موفقیت به همراه داشته است و عمدتا نیز بیمارانی استفاده کرده اند که مبتلا به تالاسمی و بیماری های خونی بوده اند.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 15:38
برای اولین بار؛جایزه ملی سلول های بنیادی اعطا می شود
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی گفت: جایزه ملی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای اولین بار در کشور از سوی این ستاد در نخستین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی وپزشکی بازساختی اعطا می شود.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 15:29
جشنواره ملی علوم و فناوریهای سلولهای بنیادی برگزار می‌شود
توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری؛
نخستین جشنواره ملی و کنگره بین‌المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی توسط معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری از ۳۰ اردیبهشت تا یک خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 15:27
سلول های عصبی پیوند شده برای بیش از یک ربع قرن در بیماران پارکینسونی زنده می مانند
در اواخر دهه 1980 و اوایل 1990، محققین دانشگاه لوند سوئد پیش قدم شدند که سلول های عصبی جدید را به بیماران مبتلا به بیماری پارکینسون پیوند کنند. نتایج برای اولین بار نشان می دهد که سلول های عصبی پیوند شده می توانند در مغز بیماران زنده مانند و عملکرد داشته باشند.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 11:00
سلول های بنیادی عصبی خودنوزا
محققین دانشگاه کالیفرنیا گزارشی از تولید سلول های پیش ساز عصبی اولیه با ماندگاری بالا و دارای قدرت خودنوزایی از سلول های بنیادی جنینی داشته اند که می توانند بدون این که تشکیل تومور دهند به انواع نورون ها تمایز یابند.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 10:30
مدل سازی فیبروز کیستیک با استفاده از سلول های اپی تلیالی مجاری پانکراسی
محققین کالج پزشکی ویل کرونل براین ادعا هستند که استراتژی موثری را برای مدل سازی و احیانا درمان فیبروز کیستیک ارائه کرده اند.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 10:00
هدف قرار دادن سلول های بنیادی سرطانی مزوتلیوما
کمپانی Verastem روی کشف و تولید داروهایی برای هدف قرار دادن و کشتن سلول های بنیادی سرطانی فوکوس کرده است.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 09:00
ثبت اختراعی در زمینه کلونینگ سلول های بنیادی
دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده آمریکا، اخیرا روشی را ثبت کرده است که به وسیله محققین دانشگاه ایالتی Oregon‌ارائه شده است. در این روش سعی در تولید سریع تر سلول های بنیادی برای اهداف درمانی برای انسان است.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 08:30
تولید ریز عضله قلبی از سلول های بنیادی
محققین در انستیتو گلادستون راه جدیدی را برای خلق بافت قلب انسانی سه بعدی از سلول های بنیادی طراحی کرده اند. این بافت می تواند برای مدل سازی بیماری ها و تست داروها استفاده شود و راه را برای درمان برخی از بیماری های قلبی باز کند.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 08:15
هدف قرار دادن موثر سلول های بنیادی سرطانی بوسیله دو داروی شیمی درمانی
به نظر می رسد که ترکیب دو داروی شیمی درمانی موجود در بازار بتوانند به طور موثری سلول های بنیادی سرطانی که مسئول اصلی متاستاز و عود مجدد سرطان سینه هستند را هدف قرار دهند.
ﺳﻪشنبه، 28 اردیبهشت 1395 - 08:00
صفحه 1 از 10ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه