دیدگاه متفاوت مسئولان درباره کاهش سن سرطان در ایران
رئیس ششمین کنگره انجمن علمی جراحان عمومی ایران، اظهارات دبیر علمی انجمن جراحان عمومی ایران را درباره پائین آمدن سن سرطان در ایران غیر واقعی دانست.
چهارشنبه، 11 آبان 1390 - 04:51
عامل موثر در متاستاز سرطان كشف شد

دانشمندان سازوكار مهمي را در متاستاز (گسترش سرطان از يك عضو به عضو ديگر بدن ) كشف كرده اند كه در صورت تاييد، مي تواند به متوقف سازي رشد سرطان منجر شود.

چهارشنبه، 11 آبان 1390 - 00:28
ارتباط پروتئین عصبی tomosyn با یادگیری و حافظه
محققان در مطالعه ای موفق شدند مکانیزم یادگیری و از دست دادن حافظه را بر روی مگس میوه بررسی کنند.
چهارشنبه، 11 آبان 1390 - 00:19
کشف روشی برای مقابله با بیماری پیوند علیه میزبان
محققان مرکز سرطان Moffitt کلید سلول  Tتنظیمی را برای کمک به جلوگیری از GVHD شناسایی کردند.
ﺳﻪشنبه، 10 آبان 1390 - 23:32
تشکیل بلوک های ساختمانی برای دندان های جدید با استفاده از سلول های بنیادی
پژوهشگران در صددند تا با استفاده از سلول های بنیادی خود شخص به رشد دندان وی کمک کنند.
ﺳﻪشنبه، 10 آبان 1390 - 23:08
ژن زبان توانایی های عضلانی و شناختی را به هم پیوند می زند
10 سال قبل ژنی با عنوان Foxp2 کشف شد که مسئول برقراری توانایی زبان در انسان است در طول یک دهه تحقیقات پس از این کشف شگفت انگیز، پژوهشگران دریافتند که این ژن مسئول کنترل عملکردهای حرکتی و نورونی پیچیده ای است که در کنار هم پدیده منحصربفرد "زبان" را می سازند.
ﺳﻪشنبه، 10 آبان 1390 - 03:07
یافته های جدید متضاد با نظریه غالب در بیماری آلزایمر
برای دهه ها فرضیه آمیلوئید زمینه تحقیق در بیماری آلزایمررا تحت سلطه داشت. این تئوری توضیح می دهد چگونه افزایش در ترشح پپتید آمیلوئید بتا منجر به تشکیل پلاک ها (خوشه های سمی پروتئین های آسیب دیده دربین سلول ها) و درنهایت منجر به انحطاط عصبی می شود. دانشمندان در دانشگاه لوند ، سوئد ، در حال حاضر مطالعه ای را ارائه دادند که این فرضیه را تغییر می دهد. داده های این گروه تحقیقاتی فرضیه مخالفی را ارائه داده که نشان می دهد واقعیت این است که عدم توانایی سلول های عصبی در ترشح بتا آمیلوئید است که دربطن بیماریزایی بیماری آلزایمر نهفته است.
ﺳﻪشنبه، 10 آبان 1390 - 02:50
سلول های چربی شکم محرک گسترش سرطان تخمدان هستند
بنابرگزارشی که توسط محققین دانشگاه شیکاگو در مجله Nature Medicine  به چاپ رسیده است، لایه وسیع سلول های چربی که معده و روده ها را پوشش می دهند مواد مغذی رشد و گسترش سرطان تخمدان را فراهم می کنند.
ﺳﻪشنبه، 10 آبان 1390 - 02:27
مکانیسم کلیدی متاستاز شناسایی شد
دانشمندان دانشگاه Dalhousie درNova Scotia مکانیسم کلیدی متاستاز را شناسایی کرده اند که اگر یافته های آنها تایید گردد می تواند به متوقف کردن رشد تومورمنجر شود.
ﺳﻪشنبه، 10 آبان 1390 - 02:17
پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي پژوهشي «ژنتيك پزشكي» و «ايمونولوژي توليد مثل»

پژوهشگاه فناوري‌هاي نوين علوم زيستي جهاد دانشگاهي- ابن سينا، پيرو موافقت شوراي گسترش دانشگاه‌هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با پذيرش دانشجوي دکتري تخصصي پژوهشي (Ph.D. by Research) در پژوهشگاه، در محورهاي ژنتيک پزشکي و ايمونولوژي توليدمثل، دانشجو مي‌پذيرد.

دوشنبه، 09 آبان 1390 - 22:40
سلول های بنیادی بند ناف ممکن است بینایی از دست رفته در بیماری های قرنیه را بازگرداند
به نظر می رسد سلولهای بنیادی بند ناف می تواند بیش ازانتظارما کارانجام دهد. بررسی های جدید دانشگاه Cincinnati نشان می دهد که سلول های بنیادی بند ناف می تواند دربهبود بینایی از دست رفته افراد مبتلا به بیماری قرنیه کمک کند. به نظر می رسد Winston Whei-Yang Kao همراه با دانشمندان دیگر پتانسیل سلول های بنیادی در بهبود بینایی را کشف کرده اند.
یکشنبه، 08 آبان 1390 - 22:53
تکنولوژی جدید سلول های بنیادی ممکن است به درمان زخم های سربازان کمک کند

سربازانی که به شدت درجنگ زخمی شدند نیاز به یک تکنولوژی دارند که آنها را به سرعت در مسیر بهبود قراردهد. بدین منظور، دانشمندانی از LLC IKOTECH و Techshot مستقر در پارک تحقیقاتی جنوب شرقی ایندیانا ، تکنولوژی را با هدف رشد مجدد بافت و بهبود زخم های حاد در سربازان ابداع کرده اند.
یکشنبه، 08 آبان 1390 - 22:43
کشف ژن ویژه مرتبط با حساسیت تاول تبخالی
محققان یک کروموزوم انسانی حاوی یک ژن ویژه مرتبط  با استعداد ابتلا به herpes simplex labialis  (HSL) یا تاول تبخالی  را شناسایی کرده اند. این مطالعه در مجله  The Journal of  Infectious Diseases  منتشر شده است.  این مطالعه چگونگی تاثیر چند ژن بر شدت علائم و فراوانی این عفونت شایع را بررسی می کند. این یافته ها ، در صورت تایید ، می تواند پیامدهایی برای توسعه داروهای جدید برای درمان شیوع آن داشته باشند.
یکشنبه، 08 آبان 1390 - 00:24
غشاء نخاع به عنوان منبعی از سلولهای بنیادی ممکن است سبب پیشبرد درمان بیماری های نخاعی شود
دانشمندان ایتالیایی و اسپانیایی در مطالعه استفاده از سلول های بنیادی برای درمان آسیب های نخاعی برای اولین بار شواهدی را ارائه کردند که نشان می دهد که مننژ ، غشاء پوشانده سیستم عصبی مرکزی ، منبع بالقوه ای از سلول های بنیادی است. این مطالعه که در مجله Stem Cells منتشر شده است ، درک درستی از فعال شدن سلول ها در صدمات سیستم عصبی مرکزی ایجاد کرده و سبب پیشبرد تحقیقات دردرمان های جدید آسیب های ستون فقرات و اختلالات تحلیل برنده مغزی شده است.
یکشنبه، 08 آبان 1390 - 00:16
خون مصنوعی در راه است
محققان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند اعلام کردند که آنها معتقدند خون مصنوعی که بر روی آن کار می کنند طی دو یا سه سال آینده برای آزمایش در انسان آماده می شود. آنها از رشد سلول های بنیادی گرفته شده از مغز استخوان انسان بالغ خونی از نوع نادر "O منفی"  ایجاد کردند که حدود 98 ٪ از مردم نیازمند می توانند از آن استفاده کنند.
یکشنبه، 08 آبان 1390 - 00:11
صفحه 985 از 988ابتدا   قبلی   979  980  981  982  983  984  [985]  986  987  988  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه