(آرشیو ماه بهمن 1394)

تصویب اولین رده سلول های بنیادی انسانی اخلاقی برای تحقیقات در آمریکا
دولت آمریکا چند روز پیش اولین 13 دسته(batches) از سلول های بنیادی جنینی انسان را مورد تصویب قرار داد. این سلول ها محققین را قادر می سازد که بتوانند بودجه چندین میلیون دلاری که رییس جمهور آمریکا در مورد سرمایه گذاری در این زمینه قول داده است را بدست آورند.
چهارشنبه، 28 بهمن 1394 - 11:00
سیگنال ترافیک ژنتیکی که تکوین اولیه جنین را هماهنگ می کند
پژوهشی جدید به وسیله زیست شناسان سلول های بنیادی سان فرانسیسکو نشان داده است که پروتئین Foxd3‌ مانند یک سیگنال ترافیک ژنتیکی عمل می کند و کره سلولی تمایز نیافته در ابتدای مرحله جنینی را، در آماده باش برای تغییر در هفته سوم جنینی نگه می دارند.
ﺳﻪشنبه، 27 بهمن 1394 - 09:30
پیشرفت محققین در رمزگشایی زبان سلول ها
محققین بیمارستان دانشگاه کارل گوستاو کروس در درسدن نشان داده اند که سلول های جزایر پانکراسی و سلول های بنیادی عصبی سیگنال ها را در محیط شان به روش مشابهی تفسیر می کنند. آن ها براین باورند که با شناسایی این سیگنال ها می توان سلول ها را برای ترمیم آسیب بافتی و تحریک بازسازی دستکاری کرد. هم چنین می توان برخی بیماری های متابولیکی و دیابت را نیز درمان نمود.
دوشنبه، 26 بهمن 1394 - 15:00
چگونه سلول های بنیادی را در آزمایشگاه شناسایی و نگهداری کنیم
سلول های بنیادی قادر هستند به انواع سلول های بدن که پیش از این بدست آوردن و کشت دادن آن ها در آزمایشگاه سخت بود تبدیل شوند. محققین در مرکز پزشکی مولکولی Max Delbruk جزئیاتی را از روشی که می تواند برای تشخیص چنین سلول های پرتوانی در کشت های سلولی و حفاظت آن ها در آزمایشگاه استفاده شود، ارائه کرده اند.
دوشنبه، 26 بهمن 1394 - 14:00
سلول درمانی گربه موجب امیدواری در انسان!!
محققین توانسته اند با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از خود جانور، بیماری التهابی gingivostomatitis را در گربه ای که به آن مبتلا بود درمان کنند و امیدوارند که بزودی مطالعات انسانی را نیز آغاز کنند.
یکشنبه، 25 بهمن 1394 - 13:30
آیا سویا می تواند شانس درمان ناباروری را افزایش دهد؟
زنانی که تحت درمان های ناباروری قرار می گیرند می توانند از مزایای استفاده از سویا بهره مند شوند. این ماده غذایی می تواند آن ها را از اثرات بیس فنولA محافظت کند.
چهارشنبه، 21 بهمن 1394 - 11:30
شناسایی حدود 30 هزار بیمار قابل درمان با پیوند سلول‌های بنیادی مغز استخوان
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی گیلان عنوان کرد
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی استان گیلان گفت: طبق آمار منتشر شده هر ساله حدود 30 هزار بیمار که با پیوند سلول‌های بنیادی مغز استخوان، قابل درمان هستند در کشور شناسایی می‌شوند اما حدود 75 درصد این بیماران قادر به یافتن یک داوطلب مناسب برای اهدا مغز استخوان نیستند.
ﺳﻪشنبه، 20 بهمن 1394 - 11:06
کشف مهم دانشمند ایرانی در زمینه سازوکار بروز آلزایمر
تحقیقات پیشگامانه محقق «رویان»، برنده گرنت معتبر جهانی
دکتر شاهپسند، دانش‌آموخته پسادکتری دانشکده پزشکی هاروارد که به تازگی به هیات علمی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی پیوسته، به دلیل تحقیقات پیشگامانه خود در زمینه بیماری آلزایمر برنده گرنت تحقیقاتی موسسه آلزایمر آمریکا شد.
یکشنبه، 18 بهمن 1394 - 10:53
چگونه خرناس کشیدن می تواند سلول های بنیادی را به مغز منتقل کند
محققین دانشگاه مینه سوتا موفق شده سیستم انتقالی منحصربفردی را برای فرستادن سلول های بنیادی درمانی به مغز پیدا کنند. در واقع این سیستم انتقالی مانند یک اسپری بینی ساده کار می کند. زمانی که قطره های حاوی سلول های بنیادی از طریق بینی به سمت بالا کشیده می شوند می توانند از سد خونی مغزی عبور کرده و وارد مغز شوند.
شنبه، 10 بهمن 1394 - 10:00
ارائه پیشنهاد وضع مالیات قند در بیمارستان های انگلیس
بیمارستان های انگلیس پیشنهاد کرده اند برای مبارزه با چاقی برای مصرف قند و مواد قندی مالیات وضع شود. سرویس ملی سلامت(NHS) می گوید که چاقی و عوارض ناشی از آن سالانه بیش از 40 میلیون پوند هزینه به دولت تحمیل می کند.
چهارشنبه، 07 بهمن 1394 - 12:00
صفحه 10 از 10ابتدا   قبلی   5  6  7  8  9  [10]  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه