طب ترمیمی

دیدگاه هایی در مورد مدل های زیست پرینت شده بافت عضلانی اسکلتی
عملکرد عضلات اسکلتی می تواند به دلایلی مانند میوپاتی ژنتیکی، پیری، آسیب های ترومایی و تومور مختل شود. تحت شرایطی مانند آسیب های ترومایی شدید و از دست رفتن حجم عضلانی، فرایند بازسازی بدلیل تشکیل بافت اسکار فیبروزی به طور قابل توجهی متوقف می شود و بنابراین موجب عملکرد نامناسب عضله می شود.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 11:00
تعیین سن بهینه سلول های بنیادی بازبرنامه ریزی شده بوسیله بیوفیزیک دانان
بیوفیزیک دانان در انستیتو فیزیک و فناوری مسکو موفق به تعیین سن بهینه سلول های بنیادی بازبرنامه ریزی شده برای احیای بافت قلبی شده اند. این دوره تقریبا از روز 15 تا 28 بلوغ سلولی را شامل می شود.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 10:35
هدف درمانی جدید برای سندرم میلودیسپلاستیک
گروهی از پژوهشگران دانشگاه کوماموتو در ژاپن به آنالیز پاتوفیزیولوژی سندرم میلودیسپلاستیک (MDS) به عنوان یک سرطان خونی شایع در افراد پیر پرداخته و حضور فاکتور رونویسی RUNX3 را در این سرطان دخیل دانسته اند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 10:00
مطالعه ای نشان می دهد R-loops با SOX2 در تنظیم بازبرنامه ریزی سلول ها و القای پرتوانی مرتبط هستند
R-loops ساختارهای منحصربفردی در سلول هستند که از هیبریدهای RNA-DNA و یک DNA تک رشته ای جایگزین شده ترکیب شده اند و معمولا در پیرامون ژن های رونویسی شده مشاهده می شوند. با این حال، این R-loops ترکیبات دینامیک و گسترده ای هستند که نقش های تنظیمی و اپی ژنتیکی غیر واضحی در ژنوم بازی می کنند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 09:30
پیوند موفقیت آمیز کبد های انسانی کوچک رشد یافته در آزمایشگاه به رت ها
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتسبورگ با استفاده از سلولهای پوستی ، کبد کوچک کاملاً کاربردی ساخته¬اند و در ادامه آنها را به رت پیوند کردند. در این مطالعه کبد تولید شده در آزمایشگاه به مدت چهار روز در داخل بدن حیوانات میزبان خود زنده ماندند.
دوشنبه، 26 خرداد 1399 - 08:00
یافتن راهی برای تولید غدد عرقی در شرایط آزمایشگاهی
حل کردن نگرانی های مربوط به عرق کردن که در زندگی روزانه اتفاق می افتد مانند هایپرهیدروز(تعرق بدون ورزش و فعالیت) و بوی عرق، می تواند کیفیت زندگی فرد را بهبود ببخشد.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 11:30
ارتباط بین احتباس Dek و اینترون طی خفتگی سلول های بنیادی عضلانی
سلول های بنیادی عضلانی را مسئول ترمیم عضلات بعد از آسیب می دانند. در شرایط سلامتی، سلول های بنیادی عضلانی به صورت خفته هستند ولی زمانی که عضلات دچار آسیب می شوند، این سلول ها به نوعی بیدار می شوند و در ساخت عضلات جدید و ترمیم عضلات مشارکت می کنند.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 10:00
مدل سلولی پوست انسانی مو دار رشد یافته در آزمایشگاه می تواند به تحقیقات در زمینه طاسی کمک کند
محققان در آزمایشگاه یک مدل پوست کوچک و دارای رشد موی انسان ایجاد کرده اند که می تواند برای درک بهتر و درمان اختلالات مو و پوست از آن استفاده شود.
یکشنبه، 25 خرداد 1399 - 08:00
تجمع جهش های ژنتیکی در بیماری پیوند علیه میزبان مزمن(cGvHD)
بعد از پیوند سلول های بنیادی خون ساز، جهش ها در سلول های سفید خونی می توانند در پروفایل ایمنی غیر طبیعی مشارکت داشته باشند.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 13:00
سیستم کشت سلول قوی برای تحقیقات موثرتر در زمینه سرطان
محققین ژاپنی سلول های سرطانی مشتق از بافت مثانه سگ را شبیه سازی کرده اند و بدین ترتیب استفاده از محصولات گران قیمت مبتنی بر سلول های بنیادی را به حداقل رسانده اند. این سلول های توموری به اصطلاح سنتز شده به محققین اجازه شناسایی سرطان و بهینه سازی درمان را می دهد، بدون این که بیمار در فرایندهای آزمون و خطای شیمی درمانی قرار گیرد.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 11:00
استفاده از سلول های بنیادی به بازسازی پوست آسیب دیده از آفتاب کمک می کند
مدتی است که جراحان پلاستیک به استفاده از سلول های بنیادی برای درمان پوست های پیر و آسیب دیده بر اثر آفتاب روی آورده اند. با این که نتایج این امر امیدوار کننده بوده است اما هنوز مکانیسم عمل سلول های بنیادی در این زمینه شناخته نشده است.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 10:30
پروتئین های مشتق از عقرب برای انتقال داروهای آرتریت به مفاصل
میلیون ها آمریکایی با درد و محدودیت های جسمی آرتریت و سایر بیماری های التهابی زندگی می کنند. هرچند استروئیدها و داروهای دیگر می توانند این درد را تسکین دهند، اما می توانند با عوارض جانبی جدی نیز همراه شوند.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 09:30
آیا هدف قرار دادن پروتئین های مربوط به آلزایمر به مهار اوتیسم نیز منجر می شود؟
اوتیسم در اشکال بی شماری بروز می کند. علائم و شدت آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است ، اما همه اختلالات طیف اوتیسم سه علائم اصلی را دارند: تعاملات اجتماعی مختل شده ، نقص ارتباطی و رفتارهای تکراری بیش از حد.
شنبه، 24 خرداد 1399 - 09:00
ریز سوزن هایی برای سلول های بنیادی به بافت های آسیب دیده
سلول های بنیادی مزانشیمی(MSCs)، سلول های چند توانی هستند که به طور طبیعی سلول های مربوط به بافت های بالغی مانند استخوان، غضروف و چربی را جایگزین می کنند. این سلول ها توانایی مهاجرت به بافت های آسیب دیده و تلفیق شدن با بافت هدف و هم ترشح فاکتورهایی که موجب بهبود آسیب بافتی می شوند را دارا هستند.
پنجشنبه، 22 خرداد 1399 - 16:13
شناسایی بیومارکری بالقوه برای غربالگری کیفیت سلول های بنیادی اهدایی قبل از جمع آوری و استفاده
مطالعه ای جدید به حل یک مشکل بزرگ بر سر راه سلول درمانی مبتنی بر سلول های بنیادی مزانشیمی انسانی پرداخته است.
پنجشنبه، 22 خرداد 1399 - 16:08
صفحه 5 از 348ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه