طب ترمیمی

امیدوار کننده بودن ویرایش ژن برای کم خونی داسی شکل
محققین نتایج اولیه ای را دال بر امیدوار کننده بودن فناوری ویرایش ژن در مورد بیماری دردناک و ارثی کم خونی داسی شکل بدست آورده اند که میلیون ها نفر(بویژه افراد سیاه پوست) را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است.
شنبه، 06 دی 1399 - 08:00
یافته محققان در زمینه دلیل نامیرایی سلول های سرطانی
سلول های بنیادی بالغ در تمام اندام ها وجود دارند و در جایگزینی سلول های مرده و آسیب دیده نقش دارند. نحوه تنظیم دقیق این سلول ها و مکانیسم های دخیل در حفظ بنیادینگی این سلول ها همواره مورد توجه محققین بوده است.
ﺳﻪشنبه، 02 دی 1399 - 08:30
روشی موثر برای ترمیم طبیعی دندان
زمانی که دندان دچار تروما یا فساد می شود، سه لایه ممکن است تحت تاثیر قرار گیرند: لایه خارجی یا مینا، لایه میانی یا دنتین و لایه داخلی یا پالپ نرم دندان. پژوهش های گذشته نشان داده است که داروی Tideglusib می تواند با تحریک تولید لایه میانی(دنتین) به حفاظت از لایه داخلی کمک کند و اجازه ترمیم خودبخود دندان را بدهد.
یکشنبه، 30 آذر 1399 - 09:30
راهی برای حفظ قدرت باروری سلول های تخمک
محققان دریافته اند که وقتی مسیر مرگ سلولی در تخمک ها مهار می شود ، این تخمک ها قادر به ترمیم آسیب های شدید DNA و در نتیجه تولید فرزندان سالم هستند.
یکشنبه، 30 آذر 1399 - 09:00
روشی ایمن و هدفمند برای ژن درمانی با استفاده از CRISPR
لیپوزوم های فعال شده با نور می توانند به ژن درمانی با استفاده از CRISPR کمک کنند و این روش می تواند ایمن تر و مستقیم تر از روش های فعلی باشد.
شنبه، 29 آذر 1399 - 08:14
سلول های ایمنی روده ممکن است به بهبود MS کمک می کنند
تیمی از پژوهشگران UCSF برای اولین بار نشان داده اند که سلول های ایمنی روده در هنگام ظاهر شدن بیماری مولتیپل اسکلروزیس(MS) در بیماران به ناحیه مغز وارد می شوند. به نظر می رسد که این سلولهای روده ای نقش محافظتی دارند و به کمک آنها علائم بهبودی MS پدیدار می شود.
جمعه، 28 آذر 1399 - 11:35
تولید «ریه‌های کوچک» آزمایشگاهی برای درک بهتر بیماری COVID-19
گروهی از دانشمندان کره جنوبی و انگلیس با تولید "ریه‌های کوچک" از بافت اهدایی در بیمارستان کمبریج، به یافته‌های جدیدی در مورد چگونگی بیمار شدن و آسیب دیدن ریه‌ها توسط کووید-۱۹ دست یافتند.
پنجشنبه، 27 آذر 1399 - 13:51
بیولوژی سنتتیک و یادگیری ماشینی به تولید کبدهای آزمایشگاهی سرعت می بخشد
پژوهشگران در دانشکده پزشکی پیتزبورگ بیولوژی سنتتیک را با یک الگوریتم یادگیری ماشینی ترکیب کرده اند تا ارگانوئیدهای کبدی دارای سیستم خونی و صفراوی را تولید کنند. این ارگانوئیدها بعد از پیوند به موش دچار نارسایی کبدی، عملکردهای کبدی را احیا کرده و موجب افزایش طول عمر جانور شدند.
ﺳﻪشنبه، 25 آذر 1399 - 12:25
دستکاری سلول های بنیادی مغز استخوان به لنفوئید ذاتی و سلول های کشنده ذاتی
پژوهشگران دانشگاه کلرادو در مطالعه ای جدید به دستکاری سلول های بنیادی مغز استخوان و تبدیل آن ها به لنفوئید ذاتی و سلول های کشنده ذاتی پرداخته اند.
ﺳﻪشنبه، 25 آذر 1399 - 12:00
تولید تیموس دارای عملکرد از سلول های انسان
تیموس یک اندام لنفوئیدی است که برای بلوغ و انتخاب سلول های T حیاتی است.
دوشنبه، 24 آذر 1399 - 12:00
ایجاد ژن درمانی های جدید برای بیماری های چشمی
محققین در کالج ترینیتی دوبلین یک رویکرد ژن درمانی جدید را ارائه کرده اند که امید به درمان بیماری های چشمی پیشرونده را افزایش داده است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 13:46
دستاوردهای جدید در تولید سلول های عصبی از سلول های بنیادی پرتوان انسانی
تمایز اکتودرمی سلول های بنیادی پرتوان انسانی(PSCs)، نقطه شروع تولید سلول های عصبی برای مدل سازی بیماری، کشف داروها و پزشکی بازساختی محسوب می شود. متاسفانه مراحل اولیه اکثر پروتکل های تمایزی تقریبا دو هفته طول می کشد و همین امر در روند تحقیقات مشکل ایجاد می کند. پژوهشی جدید سعی در کاهش زمان و تسریع روند تولید سلول های عصبی داشته است.
شنبه، 22 آذر 1399 - 12:44
گرفتن تصاویر سه بعدی از تومورها با رزولوشن کوچک تر از سلول
محققین در انستیتو فرانسیس کریک تکنیک تصویربرداری جدیدی را ارائه کرده اند که اجازه مشاهده هم زمان چندین نوع بافت به صورت سه بعدی را می دهد و موجب می شود که محققین و پزشکان دید بسیار جامعی از شرایطی مانند سرطان داشته باشند.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 12:30
زیست ماده ای جدید که به بهبود سریع تر استخوان کمک می کند
محققین زیست ماده جدیدی را طراحی و تولید کرده اند که با تقویت قابلیت های بازسازی کنندگی سلول های بنیادی بالغ موجب بهبودی سریع تر استخوان ها می شود.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 11:30
سکرتوم ترشحی سلول های بنیادی چربی به ریکاوری کاردیومیوسیت های قلبی کمک می کنند
پیوند قلب یک گزینه اولیه برای بیمارانی است که به اشکال پیشرفته نارسایی قلبی دچار هستند اما قلب های اهدایی مستعد کاهش عملکرد با گذشت زمان هستند.
یکشنبه، 16 آذر 1399 - 08:30
صفحه 5 از 381ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه