سلول درمانی

گرفتن تصاویر سه بعدی از تومورها با رزولوشن کوچک تر از سلول
محققین در انستیتو فرانسیس کریک تکنیک تصویربرداری جدیدی را ارائه کرده اند که اجازه مشاهده هم زمان چندین نوع بافت به صورت سه بعدی را می دهد و موجب می شود که محققین و پزشکان دید بسیار جامعی از شرایطی مانند سرطان داشته باشند.
دوشنبه، 17 آذر 1399 - 12:30
سکرتوم ترشحی سلول های بنیادی چربی به ریکاوری کاردیومیوسیت های قلبی کمک می کنند
پیوند قلب یک گزینه اولیه برای بیمارانی است که به اشکال پیشرفته نارسایی قلبی دچار هستند اما قلب های اهدایی مستعد کاهش عملکرد با گذشت زمان هستند.
یکشنبه، 16 آذر 1399 - 08:30
درمان بیماری های ایسکمیک با استفاده از سلول های iPS انسانی
استفاده از سلول های بنیادی به یک رویکرد درمانی موثر برای بسیاری از بیماری ها از جمله ایسکمی بحرانی اندام حرکتی تبدیل شده است.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 12:30
بازبرنامه ریزی منوسیت ها و ماکروفاژها با سلول های بنیادی مزانشیمی
سلول های بنیادی مزانشیمی در کارآزمایی های بالینی برای بیماری های التهابی مورد استفاده قرار گرفته اند و این در حالی است که اثرات ضد التهابی طولانی مدت آن ها خیلی سریع از بین می رود.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 12:00
تقویت سلول های بنیادی برای تقویت مزایای ایمنی درمانی
پژوهشگران مرکز جامع سرطان جورج تاون لومباردی سلول های T سیستم ایمنی را به سلول های حافظه شبه بنیادی بازسازی کننده(TSCM) بازبرنامه ریزی کرده اند که سلول های سوپر ایمنی با بقای طولانی و فعالیت بالا هستند و فعالیت ضد توموری قوی دارند.
ﺳﻪشنبه، 11 آذر 1399 - 11:30
عفونت های شدید تولید سلول های خونی را مختل می کند
عفونت های شدید شبیه مالاریا منجر به آسیب های کوتاه مدت و بلند مدت به سلول های پیش ساز خونی در موش می شود، اما این آسیب ها می توانند برگشت پذیر باشند.
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 11:40
وزیکول های خارج سلولی مشتق از استئوسیت ها: رویکردی جدیدی برای بازسازی استخوان
استئوسیت های حساس به نیروهای مکانیکی که در بافت استخوانی وجود دارند، فاکتورهای پاراکرینی را ترشح می کنند و زمانی که تحت تاثیر استرس مکانیکی قرار می گیرند می توانند سلول های بنیادی مزانشیمی را فرا بخوانند، موجب تکثیر آن ها شوند و آن ها را به سلول های استخوانی تمایز دهند.
شنبه، 08 آذر 1399 - 09:00
استفاده از فناوری ویرایش ژنوم CRISPR/Cas9 برای یافتن راه حل درمانی برای COVID-19
شرکت مهندسی ژنوم Synthego، به منظور تسریع در مطالعه اهداف بالقوه درمانی برای ویروس کرونا، اقدام به تهیه رده های سلولی مهندسی شده مبتنی بر فناوری CRISPR در همکاری با آزمایشگاه Krogan به عنوان یک مرکز علمی شناخته شده در دنیا نموده است.
دوشنبه، 26 آبان 1399 - 09:15
سطح پایین اکسیژن موجب تقویت درمان با سلول های T می شود
لنفوسیت های T از سلول های بنیادی موجود در مغز استخوان منشا می گیرند؛ با این حال، تمایز نهایی و بلوغ آن ها در غده تیموس صورت می گیرد. از آن جایی که سطح اکسیژن در تیموس پایین تر از مغز استخوان است، محققین دانشگاه ایندیانا تصمیم گرفتند اثر غلظت های پایین اکسیژن(کمتر از 5 درصد) را روی لنفوسیت های T کشت شده در شرایط آزمایشگاهی بررسی کنند.
یکشنبه، 25 آبان 1399 - 09:15
ترمیم DNA از تکوین شناختی مغز حمایت می کند
این یک واقعیت در زندگی است که همه چیزی تخریب می شود و این امر می تواند مربوط به ماشین، سقف خانه و یا یک شریان مسدود شده باشد، اما در این میان افرادی هستند که می توانیم برای تعمیر روی آن ها حساب کنیم. در این میان یک واقعیت کمتر شناخته در زندگی وجود دارد: DNA به طور منظم تجزیه می شود و نیاز به ترمیم دارد.
شنبه، 24 آبان 1399 - 10:30
بازماندگان جوان لوکمیای میلوئید حاد مشکلات طولانی مدتی را بعد از درمان تجربه می کنند
بیماران بزرگسال و جوان بالغ که برای لوکمیای میلوئید حاد(AML) درمان شده اند، مدت زمان طولانی در خطر ابتلا به مشکلاتی برای سلامتی شان هستند.
شنبه، 24 آبان 1399 - 09:45
تقویت بازسازی کبدی به همان اندازه موثر در تقویت ترمیم ژن بوسیله CRISPR/Cas9
استفاده از هورمون تیروئید برای افزایش تکثیر هپاتوسیت های کبدی موجب افزایش کارایی تصحیح ژن به واسطه CRISPR/Cas9 در کبد موش ها می شود. القای رژیمی بازسازی هپاتوسیت ها می تواند یک استراتژی بالینی موثر برای تقویت ترمیم ژنی در کبد باشد.
شنبه، 24 آبان 1399 - 09:15
سلول های بنیادی: دیدگاه های جدید در مورد پزشکی بازساختی
سلول های بنیادی یکی از امیدوار کننده ترین ابزارها در زمینه پزشکی بازساختی محسوب می شوند که این امر به دلیل پتانسیل بالای خودنوزایی و هم چنین تمایز آن ها به سلول های مورد نیاز در زمان آسیب و بیماری است.
شنبه، 24 آبان 1399 - 07:50
زیست پرینت سه بعدی قلب انسان
ناتوانی کاردیومیوسیت ها برای تکثیر و مهاجرت چالشی برای رسیدن به تراکم های بالای سلولی محسوب می شوند که لازمه تولید عضلات قلبی انسانی در پرینت های زیستی سه بعدی انسانی است.
جمعه، 23 آبان 1399 - 08:30
دمای سرد موجب بهبود پیوند سلول های بنیادی خون ساز می شود
در مقایسه با مغز استخوان و خون محیطی، تعداد اندکی سلول بنیادی خون ساز در نمونه های خون بند ناف وجود دارد که همین امر استفاده از آن ها به عنوان یک منبع فوری و سهل الوصول برای پیوند سلول های بنیادی خون ساز را محدود می کند.
پنجشنبه، 22 آبان 1399 - 10:00
صفحه 8 از 245ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  11  12  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه