(آرشیو نویسنده s.sabziani)

تولید پانسمان زخم‌ پای دیابتی از پرده جنینی / ضمائم زایمانی ارزشمندی که دور ریخته می‌شوند!
مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان اعلام کرد
مدیر عامل شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان ضمن تشریح اهمیت سلول‌های بنیادی خون بندناف بویژه در درمان بیماری‌های خونی و دستاوردهای رویان در این حوزه، در عین حال از تهیه پانسمان زیستی مشتق از پرده جنینی به عنوان زخم پوش برای زخم‌های حاد و مزمن، سوختگی حاد و زخم‌های پای دیابتی خبر داد.
دوشنبه، 23 آبان 1401 - 17:29
«حسین بهاروند» در لیست دو درصد برتر پژوهشگران پر استناد جهان
دکتر حسین بهاروند، عضو هیأت علمی پژوهشگاه رویان در لیست دو درصد برتر پژوهشگران پر استناد جهان قرار گرفت. 
دوشنبه، 23 آبان 1401 - 10:22
تولید بافت قابل پیوند از سلول های فوت شدگان
محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند از بافت اهدا کننده مرگ مغزی و فوت شدگان، محصولی بدون سلول را تبدیل به داربست هایی برای پیوند در راستای ترمیم برخی بیماری ها تولید کنند.
یکشنبه، 24 مهر 1401 - 08:42
نخستین سمپوزیوم بین‌المللی استخوان و غضروف پژوهشگاه رویان برگزار می‌شود
نخستین سمپوزیوم بین‌المللی استخوان و غضروف پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با موضوع" رویکردهای نوین بازسازی بافت استخوان و غضروف: از ایده‌ تا بالین" برگزار می‌شود.
چهارشنبه، 23 شهریور 1401 - 13:30
آخرین تغییرات اعطای جایزه جشنواره رویان/ اهدای جایزه دکتر آشتیانی هر دو سال یک بار
رییس پژوهشگاه رویان گفت: پس از ۲۰ سال تجربه موفقیت‌آمیز، استراتژی دبیرخانه جشنواره رویان بر مدار تازه‌ای قرار گرفت و بنا شد جایزه این جشنواره به پژوهشگران جوان زیر ۴۵ سال و جایزه دکتر "کاظمی آشتیانی" هر دو سال یک بار به پیشکسوتان حوزه سلول‌های بنیادی و پزشکی تولیدمثل اهدا شود و این جایزه سال آینده اهدا خواهد شد.
شنبه، 19 شهریور 1401 - 12:49
برنده جایزه نوبل، سخنران بیست‌وسومین کنگره بین‌المللی رویان
بیست‌ویکمین جشنواره و بیست‌وسومین کنگره بین‌المللی رویان از شانزدهم تا هجدهم شهریور ماه ۱۴۰۱ برگزار می‌شود. در این برنامه‌ها ۴۹ سخنران خارجی از جمله رندی شکمن، برنده جایزه نوبل سال ۲۰۱۳ حضور خواهند داشت.
شنبه، 12 شهریور 1401 - 13:43
حضور ۱۶ سخنران برجسته بین‌المللی در کنگره رویان/کرونا و تولیدمثل، محور نشست نخست کنگره
دبیر علمی بیست و دومین کنگره بین‌المللی پزشکی تولیدمثل رویان‌ با اشاره به دریافت بیش از ۱۵۰ مقاله از محققان داخلی و خارجی در حوزه پزشکی تولیدمثل گفت: ۱۶ سخنران بین‌المللی از کشورهای مختلف (اروپا، آمریکا و آسیا)، در بیست و دومین کنگره بین‌المللی پزشکی تولیدمثل رویان سخنرانی خواهند داشت.
شنبه، 12 شهریور 1401 - 13:37
موفقیت محققان ایرانی در بهبود پارکینسون با پیوند سلولهای بنیادی در مدل حیوانی
در نشست تخصصی «پزشکی آینده و شبکه ملی کنترل سرطان» که همزمان با نمایشگاه گزیده‌ای از دستاوردهای شاخص فناوری و نوآوری جهاددانشگاهی برگزار شد، از مهندسی بافت و پزشکی سرطان به‌عنوان چشم‌انداز عرصه پزشکی آینده نام‌برده شد.
جمعه، 11 شهریور 1401 - 11:57
ذخیره هزار نمونه خون بند ناف در خراسان جنوبی
سرپرست جهاددانشگاهی خراسان جنوبی اظهار کرد: هزار نمونه خون بندناف نوزادان از خراسان جنوبی در بانک خون بندناف رویان جهاددانشگاهی ذخیره‌سازی شده است.
ﺳﻪشنبه، 08 شهریور 1401 - 13:42
سیزدهمین دوره مدرسه تابستانی رویان برگزار می‌شود
سیزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان در تاریخ 29 الی 02 شهریور ماه سال جاری با موضوع " کاربرد بیوانفورماتیک در تحقیقات زیست پزشکی" و با رویکرد "آشنایی و کاربرد دانش بیوانفورماتیک در آنالیز داده های علوم زیستی و پزشکی مبتنی بر فرد" برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین با رشته های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین‌المللی طی پنج روز به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌شود.
ﺳﻪشنبه، 04 مرداد 1401 - 12:14
تولید سلول‌ بنیادی انسولین‌ساز در رویان
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان عنوان کرد:
عضو هیئت علمی پژوهشگاه رویان عنوان کرد: ما امروز به این قابلیت و توانایی دست پیدا کردیم که سلول‌های ترشح کننده انسولین و سلول‌های عصبی و دوپامین را در محیط‌های آزمایشگاهی و کلینیکی تولید کنیم.
شنبه، 11 تیر 1401 - 10:27
اولین محصول سلولی برای درمان «ویتیلیگو» وارد فهرست دارویی شد
مدیر گروه پزشکی بازساختی پژوهشگاه رویان گفت: ما اولین محصول سلولی کشور را وارد فهرست دارویی برای درمان بیماری خودایمنی و ژنتیکی «ویتیلیگو» کردیم.
شنبه، 11 تیر 1401 - 10:03
برگزاری سیزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان
سیزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین‌المللی پژوهشگاه رویان به همت معاونت آموزشی و پژوهشکده سلول‌های بنیادی این پژوهشگاه ، مرداد ۱۴۰۱ بصورت مجازی و حضوری برگزار می‌شود.
شنبه، 04 تیر 1401 - 12:30
جهاددانشگاهی دارای تجربیات ارزنده‌ای در زمینه پزشکی تولید مثل است/تلاش این نهاد برای رشد دانش در جوامع اسلامی
ییس جهاددانشگاهی در اولین کنگره بین المللی علوم تولید مثل کشورهای وانا:
رییس جهاددانشگاهی در اولین کنگره وانا اظهار کرد: تجربیات ارزنده‌ای که در موضوع پزشکی تولید مثل در جهاددانشگاهی کسب شد منجر به ورود محققان و متخصصان متعهد این نهاد به عرصه های علمی همانندسازی علوم سلول های بنیادی و سلول درمانی شد
شنبه، 21 خرداد 1401 - 14:51
سومین سمپوزیوم بین‌المللی «سلول‏ های‌بنیادی و پزشکی‌بازساختی» برگزار می‌شود
این رویداد علمی شامل سخنرانی استادان و متخصصان علوم پایه و بالینی از داخل و خارج از کشور در زمینه تحقیقات سلول‏های بنیادی، کارآزمایی بالینی درمان‌های مبتنی بر سلول، ژن درمانی و فرآورده ‏های عاری از سلول (اگزوزوم) خواهد بود.
دوشنبه، 05 اردیبهشت 1401 - 13:44
صفحه 1 از 200ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه