اخبار بین المللی

استفاده از مهندسی ژنتیک برای کاهش روند پیری در سلول ها
پژوهشگران چینی در آکادمی علوم پکن یک غربالگری مبتنی بر CRISPR/Cas9 گسترده را با استفاده از دو نوع سلول پیش ساز مزانشیمی انسانی که پیری تسریع شده را نشان می دهند، انجام دادند.
ﺳﻪشنبه، 10 فروردین 1400 - 12:10
سلول های iPS ابزاری مناسب برای مدل سازی بیماری ها
به دنبال همکاری مشترک بین یک گروه مستقر در مرکز تحقیقات سرطان آلمان و آزمایشگاه زیست شناسی مولکولی اروپا (هایدلبرگ ، آلمان) مطالعه‌ای طراحی شد که به استفاده از سلول‌های بنیادی پرتوان القایی (IPSC)برای شناسایی تغییرات ژنتیکی در بیماری‌ها نادر پرداخته است. نتایج این مطالعه که به تازگی در مجله Nature Genetics منتشر شده است، iPSC ها را به عنوان ابزاری بالقوه برای تجزیه و تحلیل انواع تغییرات ژنتیکی و به دنبال آن عملکرد سلول معرفی می‌کند.
ﺳﻪشنبه، 10 فروردین 1400 - 12:07
شناسایی مکانیسم پشت پرده تغییرات سلول های گلیالی در بیماری نورون های حرکتی
محققین انستیتو فرانسیس کریک یک عامل شروع کننده تغییرات سلولی کلیدی در اسکلروزیس جانبی آمیوتروفیک(ALS) را شناسایی کرده اند. این یافته می تواند به ایجاد درمان های جدید برای بسیاری از بیماری های عصبی کمک کند.
یکشنبه، 08 فروردین 1400 - 09:37
استفاده از مهندسی بافت برای درمان استئوآرتریت
مفاصل ما تقریبا در همه فعالیت های ما از پیاده روی گرفته تا برداشتن یک فنجان چای در حال فعالیت هستند و برای میلیون ها فردی که به مشکل استئوآرتریت مبتلا هستند، این حرکات ساده بسیار دردناک و مشکل است. این بیماری بیش از 66 میلیون نفر را در آمریکا تحت تاثیر قرار داده است و سالانه بودجه بیش از 300 میلیارد دلار هزینه مدیریت این بیماری می شود.
پنجشنبه، 05 فروردین 1400 - 10:34
ژن GLI1 هدفی بالقوه برای درمان بسیاری از سرطان ها
پژوهشگران انستیتو تحقیقات کودکان Stanley Manne دریافته اند که ناحیه ای درون ژن پیشبرنده سرطان GLI1 به طور مستقیم مسئول تنظیم بیان ژن است. این ناحیه می تواند هدفی بالقوه برای مقابله با سرطان باشد.
پنجشنبه، 05 فروردین 1400 - 10:32
شناسایی سلول های مسئول حفظ و بازسازی بافت کبد
برای هموستازی یا رشد مجدد بافت آسیب دیده یا بیمار، یک یا تعداد بیشتری جمعیت سلول بنیادی نیاز است تا بازسازی بافت ازدست رفته صورت گیرد.
پنجشنبه، 05 فروردین 1400 - 10:25
اطلاعاتی در مورد حفاظت از سلول های عصبی
به نظر می رسد که مهار آنزیمی به نام کیناز زیپر لوسین دو گانه (DLK) قویا از نورون ها در برابر طیف وسیعی از بیماری های مخرب عصبی حمایت می کند اما این آنزیم بازسازی آکسون ها را نیز مهار می کند. تاکنون روش موثری برای تعدیل ژن ها به منظور بهبود بقای طولانی مدت نورون ها و هم چنین پیشبرد بازسازی آکسون ها ارائه نشده است.
یکشنبه، 01 فروردین 1400 - 13:05
شناسایی برخی از ژن های دخیل در بروز بیماری های قلبی
محققان در مطالعه ای جدید سعی داشته اند که شبکه های ژنی و پروتئینی که در بیماری های قلبی مادرزادی دچار مشکل می شوند را شناسایی کنند. شماری از جهش های ژنتیکی در این بیماری های قلبی مادرزادی دخیل هستند که اولین مورد آن ها که شناسایی شد مربوط به ژنی به نام Tbx5 بود.
ﺳﻪشنبه، 26 اسفند 1399 - 09:00
اگزوزوم‌های مشتق شده از سلول های بنیادی مزانشیمی درمانی برای خونریزی مغزی
در جدید ترین مطالعه صورت گرفته در دانشگاه سانگ‌‌کیونک‌وان کره جنوبی، محققین به بررسی اثر اگزوزوم‌ مشتق شده از سلول بنیادی مزانشیمی بر روی کنترل خون ریزی مغزی پرداخته اند.
ﺳﻪشنبه، 26 اسفند 1399 - 08:00
ارتباط سندروم x شکننده با آسیب های مغزی
در طی دوران جنینی تکوین مغز، تولید نورون ها از سلول های بنیادی عصبی و تبدیل آن ها به به مغز بالغ دارای عملکرد حیاتی است. هر گونه اختلالی در این برنامه تکوینی می تواند منجر به نواقص شدید مغزی شود. سندرم X شکننده یک اختلال ژنتیکی است که بوسیله ناتوانی ذهنی و علایم اوتیسم مشخص می شود.
دوشنبه، 25 اسفند 1399 - 14:17
استفاده از مهندسی بافت برای تولید شبکیه مصنوعی چشم
محققان با تولید شبکه های مصنوعی بیوهیبرید مبتنی بر سیلک فیبروئین و سلول های شبکیه،گام مهمی را در جهت درمان نابینایی ناشی از تخریب ماکولای وابسته به سن(AMD) برداشته اند.
دوشنبه، 25 اسفند 1399 - 14:00
تولید اندام های مصنوعی آسان تر شده است
گروهی از محققین کره ای فناوری را ارائه کرده اند که اجازه تمایز سلول های بنیادی به انواع سلول دلخواه مانند سلول های عروقی یا استئوبلاست ها(بدون هر گونه پیش تیمار) می دهد. انتظار می رود که این فناوری موجب تسهیل تولید اندام های مصنوعی برای مطالعات پیش بالینی یا بافت های مصنوعی برای پیوند شود.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 11:30
عایق بندی مدارهای مغزی یک فاکتور اصلی در تخریب مغز با افزایش سن
پیری مغز بوسیله کاهش در عملکرد عصبی و نواقص شناختی مربوطه مشخص می شود و شواهد روز افزونی وجود دارد که تخریب میلین یک فاکتور مهم است که در کاهش وابسته به سن پلاستیسیته مغزی و پاسخ های ترمیمی دخیل است.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 11:00
چگونه مغز استخوان بعد از شیمی درمانی بازسازی می کند
شیمی درمانی اثرات مخربی روی سلول های بنیادی و پیش ساز خون ساز موجود در مغز استخوان دارد. با این حال، زمانی که شیمی درمانی خاتمه می یابد، این سلول ها بازسازی می کند، فرایند که تاکنون ناشناخته باقی مانده بود اما برای اولین بار محققین دانشگاه اوزاکا مکانیسم مولکولی را شناسایی کرده اند که به موجب آن سلول های بنیادی خون ساز بعد از آسیب ریکاوری می کنند.
شنبه، 23 اسفند 1399 - 10:30
دیدگاه های جدید در مورد پاسخ مغز به آسیب
در پاسخ به آسیب مغزی، سلول های بنیادی عصبی کلاستر می شوند(شبیه خوشه تجمع می کنند) و به جایگاه آسیب مهاجرت می کنند. این کلاستر شدن کلیدی برای مهاجرت سلول ها است. دلیل آن چیست؟
شنبه، 23 اسفند 1399 - 10:00
صفحه 9 از 729ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه