حنانه حبیبی

حنانه حبیبی

كاهش چشمگير خطر مرگ كودكان سرطاني با گام بلند محققان ايران

به عنوان دومين كشورجهان،پزشكان هسته‌يي ايران به روش جديددرمان سرطان شايع كودكان دست يافتند.محققان دانشگاه علوم پزشكي تهران به روش درماني «نوروبلاستوما» به عنوان شايع‌ترين تومور سرطاني جامد شكمي كودكان دست يافتند كه در اين روش مي‌توان با استفاده همزمان از راديوداروي «MIBG» و شيمي‌درماني و پيوند سلول‌هاي بنيادي، شانس زندگي و بقاي اين كودكان سرطاني را تا حد بسيار بالايي افزايش داد.
محققان دانشگاه علوم پزشكي تهران به روش درماني «نوروبلاستوما» به عنوان شايع‌ترين تومور سرطاني جامد شكمي كودكان دست يافتند كه در اين روش مي‌توان با استفاده همزمان از راديوداروي «MIBG» و شيمي‌درماني و پيوند سلول‌هاي بنيادي، شانس زندگي و بقاي اين كودكان سرطاني را تا حد بسيار بالايي افزايش داد.

یکشنبه، 07 خرداد 1391 - 08:10
ژن عامل پیری، التهابات مزمن و سرطان شناسایی شد .

محققان ژنی را شناسایی كردند كه به طور همزمان التهابات، پیری تسریع شده و سرطان را كنترل می كند.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 11:55
واكسن مننژیت باكتریایی ارایه می شود

پروتئین مسئول بروز مننژیت باكتریایی را شناسایی كردند و با این كشف، راه برای ارایه واكسن این بیماری هموار می شود.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 11:39
داروی جدید برای از بین بردن سلول های بنیادی سرطانی انسان

درمان های مرسوم سرطان مانند شیمی درمانی و پرتو درمانی می تواند اثرات جانبی مسمومیت زایی به دنبال داشته باشد. در حال حاضر، محققان کشف کردند که دارویی به نام thioridazine می تواند با موفقیت سلول های بنیادی سرطانی را درانسان بدون این اثرات از بین ببرد.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 11:00
سیستم ایمنی بدن ممکن است از انسان در برابر تغییرات آلزایمر محافظت کند.

مطالعه اخیر بر روی موش نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن در از بین بردن بتا آمیلوئید، ماده اصلی ایجاد کننده آلزایمردر مغز، دخیل است. محققان در حال حاضر برای اولین بار نشان دادند که این مسئله ممکن است در انسان ها نیز صورت گیرد.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 10:27
آنتی بیوتیك های رایج، تاثیر درمانی خود را از دست داده اند .

مصرف بی رویه آنتی بیوتیك ها موجب شده است رایج ترین شكل این داروها مانند آمپی سیلین، آموكسی سیلین، مترونیدازول، آموكسی كلاو و سفالوسپورین های نسل سوم، تاثیر موثر خود را بر نابودی بیماری های عفونی از دست بدهند.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 10:04
بار تنظيم خانواده از دوش زنان برداشته مي‌شود.

وازكتومي ژنتيكي مردان، با كشف جديد دانشمندان امكانپذير شد. دانشمندان دانشگاه ادينبورگ موفق به كشف ژني شده‌اند كه نقشي حياتي در توليد اسپرم ايفا مي‌كند.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 09:42
فناوری تزریق بدون سوزن

این دستگاه آنقدر سریع و دقیق عمل می کند که می توان دارو را به شکل پودر با آن تزریق کرد و می توان تزریق درون چشم و گوش میانی را هم با آن انجام داد.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 09:26
تاثیرتب دوران بارداری برخطر ابتلا به اوتیسم درنوزاد

محققان دانشگاه Davis دریافتند که مادران مبتلا به تب طی بارداری خود، دو برابربیشتر احتمال تولد یک کودک مبتلا به اوتیسم ( یا تاخیردررشد و نمو) را نسبت به مادرانی دارند که با مصرف دارو تب خود را درمان کرده اند.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 08:41
سنجش قند با تغییر رنگ لنزهای تماسی برای کمک به بیماران دیابتی

برای میلیون ها نفر از مردم آمریکا که مبتلا به دیابت هستند، روش ناخوشایند و اغلب دردناک تست قند خون، بخشی از زندگی آنها است. اما طراحی محصولی نوآورانه توسط دانشمندان دانشگاه Akron ممکن است نیاز به سوزن، کشیدن خون، و یا دیگر روش های تهاجمی را از بین ببرد.

شنبه، 06 خرداد 1391 - 08:31
طب سوزنی در درمان دردهای عضلانی و استخوانی موثر است.

طب سوزنی در درمان دردهای عضلانی و استخوانی كمر درد دیسك كمری سردرد و میگرن بسیار موثر بوده است.

پنجشنبه، 04 خرداد 1391 - 10:12
کشف پروتئین جدیدی که نقش تنظیمی مهمی درتشکیل نورون ها دارد.

دانشمندان دانشگاه جانز هاپکینز پروتئینی را کشف کرده اند که به نظر می رسد نقش تنظیمی مهمی در تمایل تمایز سلول های بنیادی به سلول های مغزی و همچنین سایر بافت ها بر عهده دارد. این یافته، که در مجله Developmental Cell منتشر شده است می تواند امید روشنی دردرک اختلالات رشد و نمو و همچنین انواع بیماری هایی که با تولید نورون جدید در بزرگسالی مرتبط اند، از جمله افسردگی، سکته مغزی و اختلالات استرسی را ارائه دهد.

پنجشنبه، 04 خرداد 1391 - 08:47
شیر مادر حاوی آنتی بادی است .

شیر مادر حاوی آنتی بادی های ارزشمندی است كه بدن نوزاد را در برابر عوامل ویروسی و میكروبی ایمن می كند.

پنجشنبه، 04 خرداد 1391 - 08:38
روش نوين درمان كوري با پيوند سلول‌هاي بنيادي

متخصصان اسكاتلندي در فاز آزمايش باليني و با اميد بازگرداندن بينايي، سلول‌هاي بنيادي را به چشم دو بيمار مبتلا به كوري قرنيه پيوند زدند.

پنجشنبه، 04 خرداد 1391 - 08:31
اولین محصول کبدی مشتق از سلول های پرتوان القایی (IPS)  تولید شد

کمپانی سلول های بنیادی Cellectis، ارائه دهنده برتر محصولات و فن آوری های مشتق ازسلول های بنیادی، امروز اعلام کرد محصول کبدی مشتق شده ازسلول های پرتوان القایی hiPS-HEPTM را تولید کرده است.

چهارشنبه، 03 خرداد 1391 - 16:04
صفحه 5 از 5ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه