سلول درمانی ممکن است به بهبود سکته مغزی ایسکمیک کمک کند
با توجه به دو مطالعه ارائه شده درکنفرانس بین المللی سکته مغزی درانجمن قلب آمریکا ، سلول درمانی اثر نا مشخصی بر بهبود عملکرد قلب، پس از سکته مغزی ایسکمیک داشته اما ممکن است در درمان ترمیمی پس از سکته مغزی نقش داشته باشد .
شنبه، 15 بهمن 1390 - 09:52
کوتاه ترین مسیر تبدیل سلول های بنیادی به سلول های سیستم عصبی
بررسی های انجام شده در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد نشان داد که امکان تبدیل مستقیم  سلول های بنیادی، پوست موش به سلول هایی که به سه قسمت اصلی سیستم عصبی حیوان تبدیل می شود ، بر اساس روش  انجام شده توسط این گروه وجود دارد.
شنبه، 15 بهمن 1390 - 09:43
نقش سلولهای بنیادی چربی درجراحی های ترمیمی
بنا بر گزارش اخیر در ژاپن ، سلول های بنیادی به دست آمده از بافت چربی انسانی با موفقیت در جراحی های ترمیمی صورت و سینه دربیش از 30 نفر مورد استفاده قرار گرفت.
چهارشنبه، 12 بهمن 1390 - 09:05
ارتباط بین کلسترول بالا و بیماری آلزایمر آشکارشد
بر اساس مطالعه منتشر شده در شماره سپتامبر نشریه  Neurology افراد مبتلا به کلسترول بالا ممکن است بیشتردر معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر باشند .
چهارشنبه، 12 بهمن 1390 - 08:58
تحقیقات جدید در درمان سرطان با استفاده از نوعی مهارکننده جدید شیمیایی
تحقیقات مشترکی برعلیه سرطان توسط دانشگاه هنگ کنگ (PolyU) ، دانشگاه پکن و موسسه سرطان نوادا انجام شده که به توسعه کلاس جدیدی از مهارکننده های شیمیایی که به طور خاص سلول های سرطانی پر توان را مورد هدف قرار می دهد منجر شده است.
چهارشنبه، 12 بهمن 1390 - 08:53
درمان آسیب های نخاعی با پیوند سلول های IPS
Shinya Yamanaka محقق سلول های بنیادی امیدوار به درمان آسیب های غیرقابل درمان نخاع با کمک سلول های پرتوان القایی (IPS) است. آزمایش بر روی حیوانات نتایج امیدوار کننده ای را از پیوند سلول های IPS در درمان آسیب نخاعی نشان داده است.
چهارشنبه، 12 بهمن 1390 - 08:29
کلون کردن سلول های مغزی عامل موثر دردرمان بیماری MS ، پارکینسون و افسردگی
یکی دیگر از پیشرفت های انجام گرفته در علم شبیه سازی توسط  دانشمندان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند تولید بافت مغز از بیماران مبتلا به بیماری های روانی است.
ﺳﻪشنبه، 11 بهمن 1390 - 09:16
تلاش های کمپانی RBCC برای درمان سرطان، صدمات مغزی و سردرد ها
یک تیم تحقیقاتی وابسته به شرکت  RBCC به پیشرفت های  قابل توجهی در درمان بیماری های علاج ناپذیر مانند :سرطان ٬آسیب های مغزی و سردرد.دست یافتند.هدف عمده کمپانی Rainbow Coral Corp دست یابی به جدیدترین متد ها در درمان بیماری های صعب العلاج با استفاده از سلول های بنیادی است.
ﺳﻪشنبه، 11 بهمن 1390 - 09:08
جایگاههای ژنی نشانگرهای متابولیک موثر در بیماریهای قلبی عروقی و دیابت نوع 2 شناسایی شد
یک گروه تحقیقاتی در موسسه پزشکی مولکولی فنلاند (FIMM) ، یازده منطقه ژنتیکی جدید را در ارتباط با سطوح متابولیت های موجود درخون کشف کردند . که از جمله شامل جایگاه های جدید موثردرنشانگرهای بیماری های قلبی عروقی و نشانگرهای زیستی دیابت نوع 2 می باشد.
دوشنبه، 10 بهمن 1390 - 15:03
حضورگیرنده های شایع مغزی در چشم ،ارتباط صرع ، آب مروارید وداروهای ضد افسردگی را آشکار ساخت
محققان دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی نیوجرسی (UMDNJ) و کلمبیا کشف کردند که شایع ترین گیرنده برای انتقال دهنده عصبی اصلی مغز، در عدسی چشم نیز حضوردارد ، این یافته ممکن است به توضیح ارتباط بین آب مروارید ، صرع و استفاده از تعدادی داروهای ضد تشنج و ضد افسردگی کمک کند.
دوشنبه، 10 بهمن 1390 - 13:16
پیش بینی بقا با تست جدید سرطان ریه
در دو تا از بزرگترین مطالعات بالینی که تا به حال در ژنتیک مولکولی سرطان ریه انجام شده ، یک تیم بین المللی به رهبری دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو (UCSF) نشان داده اند که یک  آزمایش مولکولی می تواند احتمال مرگ ناشی از مراحل اولیه سرطان ریه را با دقت بیشتری نسبت به روش های مرسوم پیش بینی کند. این کار در نهایت ممکن است به بهبود شانس بقا برای صدها هزار نفر از بیماران درسال کمک کند.
دوشنبه، 10 بهمن 1390 - 13:05
ایجاد سلول های عضلانی صاف از سلول های پوستی
تیم تحقیقاتی دانشگاه کمبریج برای اولین بار انواع مختلفی از سلول های عضله صاف عروق(SMCs) را که سلول های تشکیل  دهنده دیواره رگ های خونی هستند از سلولهای پوست بیمار تولید کردند. از این روش می توان به عنوان راه کاری جدیدی برای درمان بیماری های قلبی و عروقی نام برد..
دوشنبه، 10 بهمن 1390 - 11:59
اولین گام برای درمان بیماری پارکینسون با کمک سلول درمانی برداشته شد
سلول های بنیادی پرتوان القایی (iPSC) راه نویدبخشی برای جایگزینی سلول درمانی در بیماریهای عصبی است. به عنوان مثال سلول های iPSCs انسانی و موشی برای تولید سلول های عصبی دوپامینرژیک (DA) مورد استفاده قرارگرفته و سبب بهبود نشانه های بیماری در مدل موشی بیماری پارکینسون شده است.
دوشنبه، 10 بهمن 1390 - 08:12
قلب ابریشمی؛ استفاده از ابریشم به عنوان داربست بافت قلبی

دانشمندان "ماکس پلانک"، از ابریشم به دست آمده از کرم ابریشم "تزار" به عنوان یک داربست برای  تهیه بافت قلب استفاده کردند .عضله قلبی آسیب دیده قابلیت ترمیم ندارد و اسکار در ناحیه آسیب دیده جایگزین بافت سالم می شود.

یکشنبه، 09 بهمن 1390 - 13:45
محققان امیدوارند پیوند سلول های بنیادی قلب بتواند به نارسایی قلبی کمک کند
پزشکان اولین پیوند سلول های بنیادی قلبی را با استفاده از سلول ها ی مغز استخوان خود بیمارانجام دادند.
یکشنبه، 09 بهمن 1390 - 11:46
صفحه 949 از 973ابتدا   قبلی   944  945  946  947  948  [949]  950  951  952  953  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه