(آرشیو ماه آبان 1394)
دستگاه جداکننده سلول برای شناسایی سرطان ساخته شد
در دانشگاه شریف؛
محققان دانشگاه صنعتی شریف موفق به ساخت و تجاری سازی دستگاههای جداکننده سلول برای شناسایی سرطان شدند که قرار است نمونه پیشرفته این دستگاه برای درمان ناباروری نیز ساخته شود.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 13:13
یافتن راهی جدید برای فائق آمدن بر مشکلات سد راه تحقیقات سلول های بنیادی
محققین در جان هاپکینز در مطالعه ای جدید روی سلول های موشی نشان داده اند که چرا تلاش ها برای تبدیل سلول های بنیادی به سلول های بالغ در آزمایشگاه اغلب با شکست مواجه می شود و راهی را برای پیروز شدن بر این مشکل پیشنهاد کرده اند.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 11:00
آیا عصاره پلاکت های انسانی می تواند جایگزینی برای سرم جنین گاوی در کشت سلول باشد؟
نقش فیزیولوژیک بسیار مهمی که پلاکت ها در بهبود زخم و ترمیم بافت ایفا می کنند موجب شده است که محققین به فکر استفاده از مشتقات این سلول ها برای طب بازساختی بیافتند.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 09:25
محققین در هوستون یک گام دیگر به ایجاد تکنولوژی های ترمیم کننده استخوان های شکسته نزدیک شده اند
تیمی از محققین در Houston Methodist یک گام به تکوین تکنولوژی که بتواند به ترمیم سریع تر استخوان های شکسته کمک کند نزدیک تر شده اند. دپارتمان دفاع آمریکا(DoD)، بودجه ای نزدیک به 6 میلیون دلار به این محققین اعطا کرده است تا بتوانند با استفاده از دو ماده جدید، شکستگی های شدید را در استخوان های دراز ترمیم کنند.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 09:00
شناسایی یک سیستم پاسخ اورژانسی برای تشکیل خون
محققین در انستیتو تحقیقاتی مرکز پزشکی کودکان در UT Southwestern یا CRI نشان داده اند که چگونه بدن در زمان های اورژانسی که نیاز به سلول های خونی بیشتری دارد، پاسخ می دهد.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 08:30
ایجاد بیوبانک سلولی عصبی
محققین در مدرسه پزشکی هاروارد در ماساچوست توانسته اند در راستای درک بهتر پیچیدگی های بیماری های عصبی-روانی، با استفاده از مطالعات سلول های بنیادی، گام های اولیه ای را بردارند. این تیم به سرپرستی دکتر Issac Kohane یک بیوبانک سلولی عصبی را ایجاد کنند.
یکشنبه، 01 آذر 1394 - 08:00
اسید کروستنیک(Crocetinic Acid) موجود در زعفران ممکن است رشد سلول های سرطان پانکراسی را مهار کند
در سال های اخیر محققین دانشگاه کانزاس به دنبال ارزیابی کروستین روی سرطان پانکراس بوده اند که بیماری کشنده ای است که به شیمی درمانی و پرتودرمانی پاسخ نمی دهد. کروستین یک ماده مشتق از زعفران است که خود یک طعم دهنده و رنگ دهنده غذایی متداول در بسیاری از غذاهاست.
شنبه، 30 آبان 1394 - 10:30
یافتن راهی برای سرعت بخشیدن به فرایند تولید سلول های بنیادی
محققین استرالیایی راهی را برای سرعت بخشیدن به فرایندی که طی آن سلول های پوست به سلول های بنیادی پرتوان تبدیل می شوند(بازبرنامه ریزی)، پیدا کرده اند.
شنبه، 30 آبان 1394 - 10:00
سلول های کشنده سرطان پروستات دارای کیفیت سلول های بنیادی هستند
محققین در UCLA نشان داده اند که سلول هایی که مسئول ایجاد سرطان کشنده پروستات هستند دارای کیفیت ژنتیکی معادل سلول های بنیادی خاص بافت هستند که به طور طبیعی در پروستات سالم وجود دارند.
شنبه، 30 آبان 1394 - 09:45
هزینه استفاده از پیوند مجاری هوایی مهندسی بافت شده در بریتانیا
نای های مهندسی بافت شده بر مبنای سلول های بنیادی در ابتدای فرایندی قرار دارند که قصد تولید و تجاری سازی آن ها را دارد.
شنبه، 30 آبان 1394 - 09:00
کشف یک فاکتور بقا برای لوکمیای میلوئید مزمن با استفاده از سلول های بنیادی پرتوان القایی
برای رسیدن به یک درمان قطعی برای لوکمیای میلوئید مزمن نیاز به شناسایی اهداف درمانی است که با هدف قرار دادن آن ها سلول های بنیادی لوکمیایی را به طور کامل ریشه کن کنیم.
شنبه، 30 آبان 1394 - 08:45
مهندسی اسفنکتر پیلوری انسان با استفاده از سلول های عضلانی صاف و سلول های پیش ساز عصبی اوتولوگ
گاستروپارزی (خالی شدن با تاخیر معده) منجر به عدم تخلیه کامل معده می شود که خود می تواند اثرات منفی روی سلامت فرد داشته باشد. درمان بلند مدت مناسبی که برای این بیماری می تواند وجود داشته باشد استفاده از جایگزین های بافتی اسفنکتر پیلوری است که دارای سلول های عضلانی صاف دارای عملکرد و اجزای عصبی است.
شنبه، 30 آبان 1394 - 08:35
رشد نابرابر دوقلوهای همسان ممکن است ظرف چند روز اول بعد از لقاح شروع شود
رشد نامساوی دوقلوهای منوزیگوت که از نظر ژنتیکی مشابه هستند در رحم، ممکن است در مراحل اولیه تکوین جنین انسان شروع شود.
جمعه، 29 آبان 1394 - 09:30
فاز یک مطالعات بالینی داروی ضد سرطانی FF-10101 در بیماران مبتلا به لوکمیای میلوئید حاد
کمپانی فوجی فیلم که اخیرا سرمایه گذاری های زیادی را در زمینه پزشکی(ساخت داروهای سرطانی) انجام می دهد هفته گذشته اعلام کرد که در سال آینده، فاز بالینی داروی ضد سرطانی FF-10101 را در بیماران مبتلا به لوکمیای میلوئید حاد عود کرده یا مقاوم، در آمریکا شروع خواهد کرد. داروی FF-10101 یک کاندیدای دارویی کشف شده بوسیله فوجی فیلم است.
پنجشنبه، 28 آبان 1394 - 12:00
پروتئینی که مانع از آسیب بافتی بعد از حمله قلبی می شود
محققین در دانشگاه سین سیناتی مشاهده کرده اند سطح پروتئین HAX-1 که یک پروتئین ضد مرگ سلولی است، بعد از حمله قلبی و طی نارسایی قلبی به طور معناداری کاهش می یابد و منجر به افزایش مرگ سلولی می شود.
پنجشنبه، 28 آبان 1394 - 11:00
صفحه 1 از 11ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه