مصاحبه

تبدیل سلول های بنیادی بدن به سلول های خونساز برای درمان اختلالات خونی
محقق مدرسه پزشکی مانت ساینای
محقق مدرسه پزشکی مانت ساینای گفت: به کمک بازبرنامه نویسی سلول های بنیادی سایر نقاط بدن یک نفر، می توان امیدداشت که سلول های بنیادی خونساز برای درمان اختلالات خونی همان فردبه دست آورد.
دوشنبه، 19 مرداد 1394 - 10:02
سلول درمانی دیابت در 5 بیمار به طور آزمایشی انجام شده است
رییس گروه تحقیقات دیابت بلژیک در گفتگو با بنیان
رییس گروه تحقیقات دیابت بلژیک گفت: در همکاری با یک کمپانی آمریکایی موفق شده ایم با کمک سلول های بنیادی جنینی انسانی ، سلول های ترشح کننده انسولین تولید کنیم.
ﺳﻪشنبه، 13 مرداد 1394 - 11:06
لزوم ذخیره سلول های بنیادی خون بندناف با توجه به کاهش زاد و ولد
یک متخصص زنان و زایمان تاکید کرد: کاهش زادو ولد، لزوم نگهداری خون بند ناف را بالا برده است.
چهارشنبه، 31 تیر 1394 - 11:29
سلول های بنیادی از دیدگاه قرآن
بدنت بر تو حقی دارد
با اینکه مدت زمان اندکی از ظهور علم سلول های بنیادی می گذرد، عرصه این علم مرزهای بسیاری را درنوردیده و جهان زیست شناسی و پزشکی را متحول کرده است. امروزه سلول های بنیادی امید اول ترمیم بافت های آسیب دیده و شاید در آینده ساخت اندام های انسانی به شمار روند. این سلول ها را می توان از جنین در مرحله قبل از لانه گزینی، بند ناف و یا بافت های افراد بزرگسال به دست آورد. این سلول ها از نظر پتانسیل تکثیر و تمایز برحسب منشاء های مختلف متفاوت هستند.
چهارشنبه، 31 تیر 1394 - 10:49
توصیه می کنم خون بندناف را حتما ذخیره کنید
متخصص زنان و زایمان
یک متخصص زنان و زایمان گفت: من به بیمارانم توصیه می کنم که این خون را حتما ذخیره کنند چون با پیشرفت های علم پزشکی، اگر چندسال بعد به یک بیماری بدخیم مبتلا شوند، ممکن است پشیمان شوند که چرا این خون را ذخیره نکرده اند.
دوشنبه، 29 تیر 1394 - 09:26
ذخیره خون بندناف پشتوانه سلامت خانواده است
پزشک عمومی
یک پزشک عمومی استان خراسان رضوی اظهار داشت: ذخیره خون بندناف نوعی بیمه سلامتی برای خانواده است. ما غالبا اشیا و اموال خود از قبیل خانه، ماشین و ... را در برابر حوادث مختلف بیمه می‌کنیم. حال این سوال پیش می‌آید که چه گنجینه‌ای با ارزش‌تر و پر بهاتر از سلامت خانواده وجود دارد؟
شنبه، 20 تیر 1394 - 09:24
اهمیت غربالگری میکروبی در بانک خون های بندناف
هر سیستم ارائه دهنده خدمات جهت تولید بهینه و دستیابی به تضمین کیفیت Quality Assurance (Q.A) لازم است تا دستورالعمل ها و الزاماتی به صورت مستند و لازم الاجرا داشته باشد. بخش مهمّی از روند تولید بهینه و تضمین کیفیت شامل سیستم کنترل کیفیت Control (Q.C) Quality می باشد.
شنبه، 13 تیر 1394 - 09:56
تا 5 سال آینده سلول های بنیادی خون بندناف برای افراد بالغ هم استفاده خواهد شد
دکتر امیر آتشی، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس، گروه هماتولوژی
دکتر امیر آتشی عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس معتقد است، ذخیره‌سازی سلول‌های خون بندناف يک سرمایه‌گذاری بلند مدت و يک دور انديشي است و در بحث سلامت در سطح کلان این خون بايد در همه دنيا ذخيره شود. در گفتگو با وی قابلیت های خون بندناف را بیشتر شناختیم.
ﺳﻪشنبه، 09 تیر 1394 - 09:34
سلول درمانی در بیماری های پوستی و زیبایی
پزشك عمومي و پژوهشگر كلينيك پوست پژوهشگاه رويان
یافتن راهی برای بهبود بیماری های پوستی همواره یکی از دغدغه های جامعه علمی و تحقیقاتی بوده است . سلول درمانی یکی از روش هایی است که از سال های گذشته پس از طی مراحل تحقیقاتی وارد چرخه درمان بیماری های پوستی شده است.
چهارشنبه، 03 تیر 1394 - 11:57
ارتباط مثبت بین وزن کودک و حجم خون بندناف
انتخاب استراتژیک خون بند ناف قبل از پردازش، از تحمیل هزینه های اضافی جلوگیری می کند و باعث افزایش شانس موفقیت در پیوند می شود.
دوشنبه، 25 خرداد 1394 - 12:02
پالپ دندان منبع مناسب سلول های بنیادی
مسئول کمیته دانشجویی ستاد توسعه سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:
دکتر آرش خجسته گفت: سلول های بنیادی موجود در پالپ دندان هم منبع دیگر ما است که به راحتی قابل دسترسی است. این ها سلول هایی هستند که در پالپ دندان وجود دارند.
ﺳﻪشنبه، 19 خرداد 1394 - 11:44
درمان بیماری های کبدی به کمک سلول های بنیادی در سطح بالینی است
از آنجا که درمان های دارویی روتین در بیشتر موارد قادر به ترمیم بافت آسیب دیده نیست لذا استفاده از سلول برای درمان این بافت ها خیلی جذاب و کاربردی خواهد بود و بیماری های صعب العلاجی مانند الزایمر، پارکینسون، دیابت و...... که در حال حاضر درمان مشخصی برای آنها وجود ندارد به کمک این سلول ها درمانپذیر خواهند شد.
یکشنبه، 10 خرداد 1394 - 10:57
خون بندناف؛ زباله ای که حالا زندگی می بخشد
دکتر مرتضی ضرابی ، مدیر عامل بانک خون بندناف رویان
ذخیره سازی خون بندناف درحقیقت شبیه نوعی بیمه است که اگر روزی کودکی به بیماری خطرناکی مبتلا شود، می توان برای درمان او از این نمونه خونی استفاده کرد. با دکتر مرتضی ضرابی مدیرعامل بانک خون بندناف رویان درباره پرسش هایی که ممکن است ذهن بسیاری از افراد را درباره ماهیت و عملکرد بانک های خون بندناف به خود مشغول کرده باشد، گفتگو کرده ایم.
دوشنبه، 17 فروردین 1394 - 09:22
پیشرفت های عمده برای درمان دیابت با استفاده از سلول های بنیادی
اخیرا محققین در دو گروه اعلام کرده اند که در in vitro توانسته اند سلول های بنیادی را به سلول های بتای کاملا بالغ تبدیل کنند.
شنبه، 20 دی 1393 - 08:00
میزبانی کنگره پیوند سلول های بنیادی خونساز آسیا – اقیانوسیه2017  به تهران واگذار شد
رئيس بخش پيوند مغز استخوان كودكان بيمارستان شريعتي
رئيس بخش پيوند مغز استخوان كودكان بيمارستان شريعتي گفت: میزبانی کنگره پیوند سلول های بنیادی خونساز آسیا – اقیانوسیه2017 به ایران سپرده شده است.
یکشنبه، 02 آذر 1393 - 10:22
صفحه 5 از 24ابتدا   قبلی   1  2  3  4  [5]  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه