مهندسی بافت

سلول های بنیادی خون بند ناف انسانی بی خطر، قابل تحمل و موثر
در حالی که ایجاد درمان های دارویی برای برخی بیماران که از آرتریت روماتوئید مزمن، سیستمیک و التهابی رنج می برند، نتایج بالینی مناسبی را ارائه کرده اند، هزینه ها و عوارض جانبی مربوطه موجب شده است که محققین بدنبال گزینه های درمانی جدید، بی خطر و موثرتر باشند.
چهارشنبه، 18 مهر 1397 - 11:30
استفاده از بافت زنده ی پرینت شده ی سه بعدی برای آرتروز
Bioink ها یا جوهرهای زیستی برای پرینت سه بعدی بافت های زنده استفاده می شوند و با قرار گرفتن سلول های بنیادی روی آن ها و اضافه شدن به بافت آسیب دیده ی بدن باعث تحریک و خودترمیمی بافت می شوند.
دوشنبه، 09 مهر 1397 - 08:00
کشف نوعی جدید از سلول های ریوی که دیدگاه های حیاتی را در مورد فیبروز کیستیک ارائه می کند
محققان نوع نادری از سلول را در بافت مسیر تنفسی یافتند که قبلا در سایر مطالعات یافت نشده بود. به نظر می رسد این سلول ها نقش مهمی در بیماری فیبروز کیستیکبه عهده دارد.
یکشنبه، 08 مهر 1397 - 12:30
استفاده از مکانیزم هایی که باعث رشد لوسمی می شوند
دو مطالعه ای که اخیرا بوسیله ی تکنیک Circular Dichroism beamline (B23) صورت گرفت نشان داده است کدام نوع از لوسمی می تواند در بدن پخش شود. مطالعات صورت گرفته نه تنها تعدادی از پروتئین های کلیدی در پیشرفت لوسمی را مشخص نمود بلکه حاکی از مفید بودن این پروتئین ها به عنوان هدف درمانی لوسمی بود.
چهارشنبه، 04 مهر 1397 - 10:49
استفاده از پرینترهای سه بعدی برای ایجاد فانتوم ها یا شبح های تصویر برداری پزشکی
محققین دانشگاه پوردو راهی را برای استفاده از پرینترهای سه بعدی ارائه کرده اند که تضمین می کند که تکنیک های تصویربرداری پزشکی بهترین کارایی خود را داشته باشند.
یکشنبه، 25 شهریور 1397 - 12:00
شناسایی عملکرد جدید فاکتور خودنوزایی کننده سلول های بنیادی اسپرماتوگونیایی
محققین عملکرد جدیدی را برای فاکتور رشد فیبروبلاستی2(FGF2) به عنوان یک فاکتور خودنوزایی برای سلول های بنیادی اسپرماتوگونیایی شناسایی کرده اند. این سلول های بنیادی اسپرماتوگونیایی منشا تولید اسپرم هستند.
یکشنبه، 25 شهریور 1397 - 10:00
تحقیقات روی استئوآرتریت به درک تکوین غضروف کمک می کند
سالانه بیش از سه میلیون نفر در آمریکا به آرتریت مبتلا می شوند که شایع ترین نوع آن استئوآرتریت است. در این بیماران از بین رفتن غضروف سر استخوان ها موجب سایش استخوان ها به یکدیگر می شود که با تورم، سختی و درد همراه است.
شنبه، 24 شهریور 1397 - 13:30
زیست پرینت مواد جایگزین استخوان با جوهر زیستی حاوی سلول
مهندسی بافت استخوان(BTE) یک زمینه علمی در حال تکوین در علم مواد و مهندسی زیستی است که در آن مخققین سعی دارند مواد ایده آل و الهام گرفته از زیست شناسی را برای کمک به ترمیم استخوان بکار گیرند. به همین منظور در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در علم مواد و تکنولوژی های ساخت زیست مواد صورت گرفته است تا سلول ها، پروتئین ها و زیست مواد را با هم ترکیب کنند و یک جایگزین بافتی مناسب را طراحی کنند.
ﺳﻪشنبه، 20 شهریور 1397 - 13:10
ورزش خون افراد چاق را سالم تر می کند
ورزش می تواند با تغییر ویژگی های خونی افراد چاق، التهاب را در آن ها کاهش دهد.
دوشنبه، 19 شهریور 1397 - 08:45
زیست پرینت سه بعدی: درمانی برای نابینایی قرنیه در آینده؟
آمار ارائه شده بوسیله سازمان سلامت جهانی(WHO) نشان می دهد که نابینایی مربوط به قرنیه و اسکار قرنیه، نزدیک به 15 میلیون نفر را در سراسر دنیا تحت تاثیر قرار داده است و روز به روز به این آمار اضافه می شود و متاسفانه به دلیل کمبود اهدا کننده قرنیه، شرایط نیز روز به روز بدتر می شود.
یکشنبه، 18 شهریور 1397 - 11:30
تولید مدل موشی انسانی شده جدید برای مطالعات سرطان
اگر یک داروی ضد سرطان در گام اول در ظروف آزمایشگاهی امیدوار کننده نشان دهد، گام بعدی تست این دارو در مطالعات موشی است.
شنبه، 17 شهریور 1397 - 08:00
تولید اولین شبکیه مصنوعی جهان
محققین شبکیه مصنوعی فوق نازکی را تولید کرده اند که جایگزین بسیار مناسبی برای ایمپلنت های بینایی است که در حال حاضر برای نابینایی استفاده می شوند.
دوشنبه، 12 شهریور 1397 - 08:30
دندان های زیست مهندسی شده برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته
از دست دادن دندان به عنوان یک چالش بزرگ برای افراد، محققین را برآن داشته است که به دنبال راهکاری برای جایگزینی این دندان های از دست رفته باشند.
شنبه، 10 شهریور 1397 - 08:00
تایید دستگاهی پزشکی بوسیله FDA که از تکنولوژی شکل دهی حافظه استفاده می کند
سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از یک دستگاه پزشکی را در انسان مورد تایید قرار داده است که این دستگاه تعمدا جریان خون را برای درمان ناهنجاری خونی و سایر مشکلات بلوک می کند. این فرایند را امبولی کردن(embolization) می نامند. این دستگاه از تکنولوژی پلیمر حافظه شکلی استفاده می کند که اخیرا بوسیله آزمایشگاه ملی لورانس لیومور (LLNL) ابداع شده است.
جمعه، 26 مرداد 1397 - 18:40
ایمپلنت های پرینت شده سه بعدی به رشد استخوان واقعی کمک می کند
ایمپلنت های سرامیکی پوشیده با مواد شیمیایی می توانند با موفقیت رشد مجدد استخوان از دست رفته را در جانوران آزمایشگاهی حمایت کنند و خود در نهایت بازجذب شوند.
چهارشنبه، 24 مرداد 1397 - 08:00
صفحه 9 از 35ابتدا   قبلی   4  5  6  7  8  [9]  10  11  12  13  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه