استفاده از میکرو ربات ها درجریان خون برای از بین بردن تومورها و لخته های خون
در تست های آزمایشگاهی، محققان موفق به استفاده ازاین سیستم برای هدایت دقیق میکرو روبات در یک رگ خونی مصنوعی که با آب پر شده است شدند.
پنجشنبه، 01 دی 1390 - 15:27
روش جدید برای پیشرفت استفاده از سلول های سالم و یا سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها
در کشفی که ممکن است به سرعت پیشرفت سلول درمانی کمک کند، دانشمندان با استفاده ازاثر ساده مغناطیسی ، روشی را برای ارائه سلول های انسانی به مناطق بیماردرون بدن ابداع کردند .
پنجشنبه، 01 دی 1390 - 15:13
آزمایش مغزی نخاعی می تواند آلزایمر را قبل از ظهور علائم شناسایی کند
آنالیز مایع مغزی نخاعی می تواند قبل از ظهور علائم مشخص کند که یک فرد دارای بیماری آلزایمر است یا خیر.
پنجشنبه، 01 دی 1390 - 15:08
ژن درمانی با فاکتور رشد عصب می تواند از بیماری های قلبی دیابتی پیشگیری کند؟
دیابت عامل خطرناکی برای بیماری های قلبی و عروقی است و می تواند جریان خون را به بافت قلب کاهش و به سلول های قلبی صدمه زده و در نتیجه موجب نارسایی قلبی شود.
پنجشنبه، 01 دی 1390 - 15:01
خطری اهدا کنندگان سلول های بنیادی را تهدید نمی کند
دبیر علمی همایش 'چالش های پیوند سلول های بنیادی' خاطرنشان كرد :از نظر پزشكی هیچ خطری اهداكنندگان سلول های بنیادی را تهدید نمی كند.
پنجشنبه، 01 دی 1390 - 14:41
كراتوزاكتينيك چيست؟

كراتوزاكتينيك زبري پوست است كه در كسانيكه به مدت طولاني در طول زندگيشان در معرض آفتاب بوده اند ايجاد مي شود. كراتوزاكتينيك بسيار شايع و بي عارضه است .

چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 14:30
ایجاد بانک سلول های بنیادی توسط  تیم تحقیقاتی کیوتو
یک تیم تحقیقاتی در کیوتواعلام کرده است که قصد دارد بانکی از سلول های بنیادی ایجاد شده به طریق مصنوعی را برای استفاده در طب ترمیمی ایجاد کند .
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 12:30
استفاده از سلول های بنیادی برای ترمیم بافت در آزمایشگاه
برای اولین بار، محققان با جداسازی سلول ها موفق به ترمیم بافت های آسیب دیده و ایجاد عروق خونی جدید شدند.
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 12:09
ایالات متحده اولین پمپ قلب برای کودکان را تایید کرد
این اولین دستگاه ضربان دارمکانیکی حمایت کننده گردش خون است که به طور خاص برای کودکان طراحی و توسط FDA تایید شده است .
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 11:05
کسری ۶۰۰ میلیارد تومانی بیمارستان های دولتی بعد از هدفمندی یارانه‌ها
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: بیمارستانهای دولتی و دانشگاههای علوم پزشکی بعد از هدفمندی یارانه با کسری شدید ۶۰۰ میلیارد تومانی جبران نشده مواجه‌اند برخی مراکز حتی توان پرداخت قبوض را ندارند و به قطع برق، آب و گاز تهدید می‌شوند، کیفیت خدمات بیمارستانی نیز افت کرده است.
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 10:43
پروپوزال ثبت آمار تروما در كشور تهيه مي شود
نائب رئيس انجمن ارتوپدي و تروماتولوژي گفت : آمار دقيقي از بيماران ترومايي در كشور وجود ندارد كه در اين عرصه تهيه پروپوزال ثبت آمار تروما پيگيري مي شود.
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 09:24
وقتی مغز کودک درست فرمان نمی دهد!
تشنج ,فلج مغزي و عقب ماندگي ذهني شايع ترين بيماري هاي اعصاب كودكان در كشور است و پزشکان امیدوارند در آینده بتوانند به کمک سلول های بنیادی این اختلالات عصبی را درمان کنند .
چهارشنبه، 30 آذر 1390 - 09:08
ارتباط بین بیماریهای خودایمنی و زخم  هایی که بهبود نمی یابند
افراد بی شماری از زخم هایی که التیام نمی یابند رنج می برندهر چند اکثریت این زخم ها معمولا مربوط به دیابت است، تحقیقات جدید ، یکی دیگر از علت های احتمالا زمینه ای آنرا بیماریهای خود ایمنی دانسته است. این یافته ها در مجله International Wound Journal منتشر شده است.
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 04:38
پیوند سلول های بنیادی نخاع انسان به موشهای مبتلا به ALS با ترکیب سرکوب گرهای ایمنی نتیجه بهتری دارد
گروهی ازمحققان ، با پیوند سلول های بنیادی نخاع انسان به موش های مبتلا به اسکلروز آمیوتروفیک جانبی (ALS) که نوعی بیماری عصبی عضلانی است چهار روش متفاوت سرکوب گر سیستم ایمنی را مورد آزمایش قرار دادند تا بهترین رژیم را با اثرات درمانی طولانی مدت تعیین کنند. مطالعه آنها نشان داد که رژیم سرکوب سیستم ایمنی ترکیبی، حاصل ازدو دارو به طور قابل توجهی بقای سلول های بنیادی نخاع انسان را بهبود می بخشد. نتایج  این مطالعه درCell Transplantation  منتشر شده است.
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 04:32
سلولهای مشتق از مغز استخوان از طریق مکانیسم های پلاستی سیتی در مغز تمایز می یابند
سلول های بنیادی مشتق از مغز استخوان (BMDCs) به عنوان منبعی برای پیوند به رسمیت شناخته شده اند زیرا آنها می توانند به جمعیت  های مختلف سلولی دراندام های مختلف بدن درهردو شرایط نرمال و پاتولوژیک تبدیل شوند. بیشتر مطالعات انجام شده بر روی BMDC به منظور ترمیم بافت آسیب دیده مغزی و یا کمک به بازگرداندن عملکرد از دست رفته عصبی ، با پیوند BMDC به مخچه در پشت مغز صورت گرفته است. در مطالعه اخیر ، یک تیم تحقیقاتی دراسپانیا نشان داده است که BMDCs همچنین می تواند به انواع مختلفی از سلول های عصبی در نواحی دیگری از مغز ، از جمله حباب بویایی با کمک مکانیسم پلاستی سیتی شرکت کند. نتایج این مطالعه در مجله Cell Transplantation  به چاپ رسیده است..
ﺳﻪشنبه، 29 آذر 1390 - 04:25
صفحه 834 از 850ابتدا   قبلی   829  830  831  832  833  [834]  835  836  837  838  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه