(آرشیو ماه اردیبهشت 1396)
زنده نگه داشتن کبد فرد مرده در خارج از بدن برای انجام پیوند
پزشکان در دانشگاه آلاباما اولین پیوند کبدی را با استفاده از کبد یک فرد مرده که از وی ریکاوری شده بود و به جای این که طبق شرایط استاندارد درون محلول سرد نگهداری شود به صورت زنده نگهداری شده بود به یک بیمار پیوند کردند. این تکنیک بیماران را قادر به دریافت کبدی می کند که جراحان قبل از پیوند، تولید صفرا بوسیله آن را مشاهده کرده اند.
یکشنبه، 10 اردیبهشت 1396 - 08:30
درمان زودهنگام سندرم تخمدان پلی کیستیک می تواند به جلوگیری از ناباروری در آینده کمک کند
در دختران بزرگسال مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک(PCOS)، کاهش میزان چربی احشایی شکمی و چربی کبدی می تواند تخمک گذاری طبیعی را در آن ها احیا کند و علایم مربوط به آندروژن ها را در آن ها بهبود ببخشد و ممکن است مانع از کاهش میزان باروری آن ها در آینده شود.
یکشنبه، 10 اردیبهشت 1396 - 08:00
استفاده از گوشی های هوشمند و سلول های مهندسی شده برای کنترل دیابت در موش
تیمی از محققین در انستیتوهای مختلف در چین، با همکاری یکدیگر راهی را برای ترکیب گوشی های هوشمند با یک مونیتور گلوکز و سلول های مهندسی شده برای کنترل اتوماتیک سطح انسولین در موش های آزمایشگاهی ارائه کرده اند.
شنبه، 09 اردیبهشت 1396 - 10:00
حس کردن نور بوسیله موش نابینا به لطف سلول های بنیادی
سلول های بنیادی جنینی انسانی که به موش های مدل شده برای مشکلات شبکیه و نابینایی ایمپلنت شده بودند، بینایی جانور را احیا کردند و قدرت تشخیص نور را به آن برگرداندند.
شنبه، 09 اردیبهشت 1396 - 09:30
مطالعات سلول های بنیادی جدید به نشانگرهای اولیه شیزوفرنی اشاره دارند
محققین انستیتو سالک تفاوت های اساسی را در نورون های اولیه مشتق از بیماران مبتلا به شیزوفرنی نشان داده اند که این تئوری که خطر ابتلا به این بیماری در رحم شروع می شود را حمایت می کند.
شنبه، 09 اردیبهشت 1396 - 09:00
هدف قرار دادن سلول های بنیادی سرطان مزوتلیوما
کمپانی Verastem روی کشف و تکوین داروها برای درمان سرطان فوکوس کرده است و در این میان بیشتر روی هدف قرار دادن و کشتن سلول های بنیادی سرطانی فوکوس کرده است.
شنبه، 09 اردیبهشت 1396 - 08:30
سلول های بنیادی برای زانو: درمانی امیدوار کننده یا وعده های دروغ؟
پزشکان توانسته اند از سلول های بنیادی مشتق از بند ناف برای درمان یک بیمار مبتلا به استئوآرتریت استفاده کنند.
شنبه، 09 اردیبهشت 1396 - 08:15
روش جدیدی که سلول ها را به HIV مقاوم می سازد
محققین در انستیتو تحقیقات Scripps یا TSRI راهی را برای وصل کردن آنتی بادی های مبارزه کننده با HIV به سلول های ایمنی یافته اند که جمعیت سلولی مقاوم به ویروس را تولید می کنند. آزمایش های آن در شرایط آزمایشگاهی نشان داده است که این سلول های مقاوم می توانند خیلی سریع جایگزین سلول های بیمار شده و بیماری را در شخص مبتلا به HIV معالجه کند.
پنجشنبه، 07 اردیبهشت 1396 - 12:19
روشی جدید که می تواند واکسن های مبتنی بر DNA را به صورت قرص در دسترس عموم قرار دهد
مطالعه ای جدید در دانشگاه نبراسکا، یک کوکتیل میکروسکوپی که در ساخت واکسن های مبتنی بر DNA و ژن درمانی های سرطانی استفاده می شود را به صورت یک قرص در آورده است که به راحتی قابل بلعیدن هستند.
پنجشنبه، 07 اردیبهشت 1396 - 12:00
بی خطر بودن پیوند سلول های شوآن برای درمان آسیب نخاعی
فاز یک مطالعه ای بالینی که در آن افرادی که با تازگی دچار شروع فلجی چهار دست و پا شده بودند مورد پیوند سلول های شوآن به ناحیه آسیب دیده نخاعی شان شدند، هیچ گونه عوارض جانبی را بعد از یک سال در این بیماران نشان نداد.
پنجشنبه، 07 اردیبهشت 1396 - 11:00
پچ ها یا تکه های سه بعدی پرینت شده می توانند به ترمیم قلب های آسیب دیده کمک کنند
تیمی از محققین زیست پزشکی در دانشگاه مینه سوتا یک پچ یا تکه زیست پرینت شده سه بعدی و جالب را تولید کرده اند که می تواند به بهبود بافت قلبی اسکار شده بعد از حمله قلبی کمک کند. این یافته گام مهمی به سمت درمان بیماران آسیب دیده از حملات قلبی محسوب می شود.
چهارشنبه، 06 اردیبهشت 1396 - 10:00
سلول ها روی داربست های اسپاگتی شکل رشد طبیعی تری خواهند داشت!
راه معمول کشت سلول ها استفده از ظروف کشت دو بعدی و مسطح آزمایشگاهی است، اما در درون بدن سلول ها روی سطوح مسطح رشد نمی کنند و بیشتر به صورت سه بعدی هستند. این دلیل موجب شده است که محققین در دانشگاه لوند سوئد پلیمرهای زیست سازگار حفره دار اسپاگتی شکلی را تولید کنند که درون خلل و فرج آن، سلول ها می توانند به صورت طبیعی تری رشد کنند.
چهارشنبه، 06 اردیبهشت 1396 - 09:33
رشد سلول های قلبی ضربان دار انسان روی برگ های اسفناج
یکی از مشکلات مهمی که در زمینه مهندسی بافت همواره ذهن محققین و مهندسین را به خود مشغول کرده است، وجود یک سیستم عروقی برای انتقال خون و مواد غذایی به نواحی عمقی بافت مهندسی شده بوده است.
چهارشنبه، 06 اردیبهشت 1396 - 09:00
فاکتورهای ترشح شده بوسیله باکتری های روده ای ممکن است به مهار یا درمان سنگ های کلیوی کمک کنند
محققین کشف کرده اند که فاکتورهایی که بوسیله باکتری های گوارشی ما تولید می شوند ممکن است به مهار یا درمان سنگ های کلیوی کمک کنند.
چهارشنبه، 06 اردیبهشت 1396 - 08:30
استفاده از سلول های پوستی برای تولید سلول های مغزی جدید
نوروبیولوژیست ها و محققین دانشگاه کالیفرنیا روشی را برای تولید یکی از سلول های مهم مغزی به نام میکروگلیا ارائه کرده اند که نقش مهمی را در حفظ عملکرد شبکه های عصبی و پاسخ به آسیب ها و بیماری ها بازی می کند.
چهارشنبه، 06 اردیبهشت 1396 - 08:00
صفحه 8 از 10ابتدا   قبلی   3  4  5  6  7  [8]  9  10  بعدی   انتها   
کلیدواژه
کلیدواژه