چگونه یک تک پروتئین در سلول های غیر عصبی تکوین مغز را کنترل می کند
تکوین طبیعی مغز نیازمند ارتباط دقیق بین سلول های عصبی و غیر عصبی(سلول های گلیالی) است. در پژوهشی جدید، محققین دانشگاه تسوکوبا نشان داده اند که چگونه از دست رفتن پروتئین آرژنین متیل ترانسفراز1(PRMT1) منجر به اختلال در سلول های گلیالی می شود و در نتیجه تکوین مناسب مغز را تحت تاثیر قرار می دهد.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 10:00
سازه های زیست پرینت شده سه بعدی برای بازسازی غضروف
آسیب غضروف بسیار شایع است و معمولا منجر به عملکرد نامناسب مفصل می گردد. پروتزهای مفصلی موجود نمی توانند بافت مفصل میزبان را احیا کنند و یا بازآرایی کنند. با این حال، تولید سازه های آنیزوتروپ و زیست تقلید بزرگی که بتوانند عضروف طبیعی و ساختار یکپارچه آن را تقلید کنند نیز چالش برانگیز است.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 09:30
راهکار درمانی جدید به کمک سلول های بنیادی نوزادان زودرس
خونریزی درون بطن های مغزی، یک مشکل شایع برای نوزادان زودرسی است که با وزن کم متولد می شوند که معمولا در ناحیه ای پرعروق و پر از سلول های تکثیر شونده موسوم به ناحیه زاینده پیرامون بطنی شروع می شود.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 09:00
 تومور ارگانوئیدها:آینده تحقیقات سرطان
رده های سلولی سرطانی ابزار اصلی تحقیقات سرطان در سال های اخیر بوده اند اما ارگانوئیدهای توموری که از سلول های توموری بیماران تولید می شوند و تولید آن ها آسان تر و بی خطرتر است، می تواند جایگزینی مطمئن برای این رده های سلولی سرطانی باشند.
دوشنبه، 07 مهر 1399 - 08:30
ارتباط بین هورمون های ما و خطرات بیماری های ایمونولوژیک در طول زندگی
مطالعه ای جدید بوسیله پژوهشگران دانشگاه ایالتی میشیگان حاکی از این است که تفاوت ها در جنسیت زیستی می تواند الگوهای مادام العمر بیماری را مشخص کند. این مطالعه ارتباط بین هورمون های خاص موجود در قبل و بعد از تولد با پاسخ های ایمنی و بروز بیماری های ایمنی مادام العمر را نیز نشان داده است.
یکشنبه، 06 مهر 1399 - 09:00
پیشرفت هایی جدید در دندانپزشکی که می تواند به درمان حساسیت های دندانی سرعت ببخشد
اطلاعات جدید در مورد ساختار و رشد سلولی دندان می تواند ایجاد درمان های جدید برای حساسیت دندان و دندانپزشکی بازساختی را هموار کند.
یکشنبه، 06 مهر 1399 - 08:30
اثر سلول های بنیادی مزانشیمی روی سلول های ایمنی در فیبروز ریوی
پیش از این پژوهشگران ایتالیایی در انستیتو فوندازیون برشیا از مدل موشی آسیب ریوی استفاده کرده بودند تا پتانسیل سلول های بنیادی مزانشیمی مشتق از پرده آمنیوتیک برای مهار فیبروز را نشان دهند. به عقیده آن ها فاکتورهای مترشحه از این سلول های بنیادی مزانشیمی می تواند فرایندهای التهابی بعد از آسیب ریه را مهار کند و مانع از تکوین و پیشرفت فیبروز شود.
شنبه، 05 مهر 1399 - 13:30
بی خطر بودن سلول های اپی تلیالی رنگ دانه دار شبکیه مشتق از سلول های بنیادی در مطالعات پیش بالینی
مطالعه ای پیش بالینی در انستیتو کارولیسنکا از استفاده از سلول های اپی تلیالی رنگ دانه دار شبکیه مشتق از سلول های بنیادی جنینی برای درمان نابینایی حمایت می کند.
شنبه، 05 مهر 1399 - 13:00
سلول های بنیادی مهندسی شده ای که قابلیت فرار از دست سیستم ایمنی را دارند
سلول های بنیادی پرتوان انسانی(hPSCs) به دلیل این که قادر به تبدیل شدن به همه انواع سلول های بدن را دارند، امیدواری زیادی را در زمینه پزشکی بازساختی ایجاد کرده اند؛ اما این پتانسیل به دلیل توانایی بدن در رد سلول ها یا بافت های آلوژن(از فرد دیگر) به میزان زیادی قابل استفاده نیست. به همین دلیل محققین همواره به دنبال راهی برای تولید بافت ها و سلول هایی بوده اند که بتوانند سیستم ایمنی بدن را دور بزنند.
شنبه، 05 مهر 1399 - 12:30
استراتژی جدید برای تقلید اثرات بازسازی کنندگی پیوند سلول های قلبی
لینگ گائو و همکارانش استراتژی را ارائه کرده اند که از اگزوزوم ها برای تقلید اثرات بازسازی کنندگی قلب پیوند سلول های قلبی استفاده می کند و این در حالی است که خطرات مربوط به پیوند خود سلول را بدنبال ندارند. این رویکرد موجب ریکاوری سریع تر، موثرتر و بی خطرتر حمله قلبی در مدل های خوکی حمله قلبی شده است.
شنبه، 05 مهر 1399 - 12:00
ارگانوئیدهای کلیوی: پلت فرمی برای کشف داروها
کلیه از نظر پیچیدگی ساختاری و عملکردی بعد از مغز دومین اندام بدن محسوب می شود و تولید ارگانوئیدهای کلیوی می تواند اطلاعات زیادی را در مورد این فیزیولوژی و پاتولوژی ارائه دهد.
شنبه، 05 مهر 1399 - 11:27
ارگانوئیدها ابزاری قوی برای مدل سازی بیماری و کشف داروها(ارگانوئیدهای مغزی)
ارگانوئیدها کلاسترها یا تجمعات چند میلیمتری سلولی هستند که به صورت خود سازمان یافته و سه بعدی در آمده اند و محققین را قادر به مطالعه فرایندهای زیستی در حین سلامتی و بیماری کرده اند.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:42
مهار متاستاز سلاح جدیدی در جنگ علیه سرطان است
پروفسور مایکل لیزانتی و همکارانش یافته ای جدید داشته اند که می تواند سرطان را به یک بیماری قابل درمان تبدیل کند و ترس افراد از ابتلا به سرطان را از بین ببرد.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:33
اسیدهای صفراوی بازسازی روده را افزایش می دهند
محققین در EPFL کشفی جالب داشته اند که نشان می دهد چگونه اسیدهای صفراوی به عنوان مولکول های پیام رسان عمل می کنند و بازسازی روده را افزایش می دهند. این کشف می تواند نقش اسیدهای صفراوی را به عنوان مولکول های شبه هورمونی نشان دهند و راه های جدیدی را در جهت بازسازی روده باز کند.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:21
تسریع فرایند درمان نابینایی و تخریب ماکولا
در حالی که هیچ درمانی برای نابینایی و تخریب ماکولا وجود ندارد، محققین سعی در تسریع فرایند مطالعات به منظور یافتن راهی برای احیای بینایی داشته اند.
پنجشنبه، 03 مهر 1399 - 11:17
صفحه 1 از 835ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
دیدگاه ها
دیدگاه ها
کلیدواژه
کلیدواژه